נתניהו: "בלי חוק הלאום אי אפשר להבטיח לדורות את עתידה של ישראל כמדינת לאום יהודית" - 0404
נתניהו:

נתניהו: "בלי חוק הלאום אי אפשר להבטיח לדורות את עתידה של ישראל כמדינת לאום יהודית"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דיבר בפתח ישיבת הממשלה על חוק הלאום, הקשר העמוק בין העם היהודי לעדה הדרוזית, ועל כלכלת ישראל הצומחת.

נתניהו: "מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. זכויות הפרט מעוגנות בחוקים רבים, לרבות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אף אחד לא פגע ואף אחד גם לא מתכוון לפגוע בזכויות הפרט הללו, אך בלי חוק הלאום אי אפשר להבטיח לדורות את עתידה של ישראל כמדינת לאום יהודית.

חוק הלאום מבצר קודם כל את חוק השבות, הוא מעלה אותו לדרגה אחרת והחוק הזה מעניק כמובן זכות אוטומטית ליהודים, ורק להם, לעלות ארצה ולקבל כאן אזרחות. חוק הלאום מונע למשל את הניצול של סעיף איחוד המשפחות שמכוחו נקלטו בארץ רבבות-רבבות ערבים מאז הסכם אוסלו, והחוק הזה עוזר למנוע את המשך הכניסה לישראל של ערבים ללא בקרה. ייתכן שהחוק הזה גם יוכל לסייע לנו לבלום כניסה עתידית של מסתננים.

הדברים הללו ואחרים מתרחשים מפני שחוקי המדינה עיגנו בחוק יסוד רק את זכויות הפרט ללא שום איזון חוקתי של המרכיב הלאומי שלנו ולכן חוקקנו את חוק הלאום, כדי להבטיח את היותה של מדינת ישראל כמדינה שהיא לא רק דמוקרטית, אלא כמדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד. הדבר הזה נחוץ לא רק לדורנו, אלא לדורות הבאים.

הקשר העמוק עם בני העדה הדרוזית והמחויבות שלנו כלפיה חיוניים אף הם, לכן אנחנו נקים היום וועדת שרים מיוחדת שתקדם את הקשר והמחויבות הללו ובמקביל תוקיר גם את אלה המשרתים בצה"ל ובכוחות הביטחון מבני כל הדתות ומבני כל העדות.

בסוף השבוע התבשרנו בבשורה חשובה. חברת דירוג האשראי S&P העלתה את ישראל לדירוג -AA שממצב את ישראל כאחת הכלכלות החזקות בעולם. זה מצטרף כמובן לאשרור דירוג האשראי של חברת מודי'ס לפני שבועות אחדים.

זוהי עדות למדיניות הכלכלית האחראית שאנחנו מנהלים כאן בממשלה – שר האוצר וחבריי השרים. המדיניות הזאת הובילה לצמיחה מתמשכת במשק הישראלי. כשאני קורא חלק מהפרשנים שאומרים: 'צמיחה ממושכת, אבל היא לא היטיבה עם החלשים' – זה פשוט לא נכון. אנחנו רואים שנה אחר שנה את ירידת מדד אי השוויון, מדד ג'יני, שהולך ומשתפר צעד אחד צעד, כי אנחנו משלבים קודם כל מדיניות של שוק חופשי עם כניסה לשוק העבודה, וברגע שאנשים נכנסים לשוק העבודה מצבם משתפר. ובכן, יש כאן מדיניות שגם נכונה כלכלית, גם נכונה חברתית ואנחנו נמשיך לפעול בשני הצירים הללו למען אזרחי ישראל".

בנוסף, שלח ראש הממשלה נתניהו תנחומים למזכיר הממשלה צחי בוורמן ומשפחתו עקב מות אמו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]