3 דרכים למימון רכישת רכב חדש - 0404
3 דרכים למימון רכישת רכב חדש Pexels

3 דרכים למימון רכישת רכב חדש

רכב חדש משפר את איכות החיים ובטווח הארוך חוסך בהוצאות דלק ואחזקה. עם זאת, צריך לגייס הון מסוים על מנת לרכוש אותו – ובמאמר הבא נציג את האפשרויות שעל הפרק.

רכב פרטי משמש נכון להיום כאמצעי התחבורה הנפוץ בישראל. מיליוני מכוניות עולות מדי יום על כבישי הארץ וכל עוד התחבורה הציבורית תמשיך להיות לוקה בחסר, המצב הזה לא עומד להשתנות. במקביל, נוצר שוק רכב דינאמי מאוד שבו גם מכוניות חדשות נמכרות במחירים אטרקטיביים.

מבחינת האדם הממוצע, רכישת רכב חדש היא דרך מעולה לשפר את איכות החיים ואפילו לחסוך בהוצאות. רכב עם מנוע חדש ומודרני צורך פחות דלק, מבקר פחות במוסך ובטוח יותר לנהג ולמשפחה. השאלה היחידה היא כיצד מממנים את הרכישה ובדיוק בשביל זה אספנו עבורכם שלוש אפשרויות שונות:

הון עצמי

מבחינה כלכלית גרידא, הדרך הכי משתלמת לממן רכישת רכב חדש היא באמצעות העמדת הון עצמי. את ההון העצמי אפשר לחסוך במשך כמה שנים ברצף בהתאם לעלות הרכב ותוך התייחסות לפער בין ההכנסות וההוצאות. כמו כן, ניתן לנסות לגייס הון עצמי באמצעות עזרה מהורים ובני משפחה.

הרבה זוגות צעירים בתחילת דרכם המשותפת למשל נעזרים במתנות מהחתונה כדי לממן רכישת רכב חדש. מבחינת אותם אנשים, זו השקעה לטווח ארוך כי הרכב החדש מעניק להם שקט וביטחון לקראת הרחבת התא המשפחתי.

הלוואה

עוד דרך זמינה לממן רכישת רכב חדש היא הלוואה. כאן האפשרויות נעות בין הלוואה בנקאית לבין הלוואה במסלול חוץ בנקאי, כאשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות אחרים. הלוואה בנקאית ניתנת בתנאים מועדפים אך היא מגבילה את חשבון העובר ושב, בעוד הלוואה חוץ בנקאית מתאפיינת בדרך כלל בריביות גבוהות אך היא לא דורשת העמדת ערבים ובטחונות.

כדאי להשתמש בכלי זמין כגון מחשבון הלוואה ולברר לעומק את התנאים של המימון. המחשבון לא דורש רקע חשבונאי או מקצועי, כי בסך הכל צריך להזין אליו פרטים בסיסיים: בהזנת ההחזר החודשי הרצוי נקבל את סכום ההלוואה הרלוונטי עבורנו, בעוד בהזנה של סכום ההלוואה המבוקש נוכל לחשב כמה כסף נחזיר מדי חודש.

ליסינג

ליסינג הפך לאחרונה למסלול המימון המועדף על ישראלים שרוצים לנסוע על רכב חדש. מה שהיה בעבר נחלתם של בעלי עסקים וחברות בלבד נפתח לשוק הפרטי, בין אם במסלול ליסינג מימוני או תפעולי.

היתרון של ליסינג הוא שבעזרתו ניתן לנסוע על רכב חדש לאחר העמדת הון ראשוני מינימאלי בלבד. זה אומר שלא צריך לקחת הלוואה או לפתוח תכנית חיסכון, אלא רק לספוג את עמלות התיווך והרווח של חברות הליסינג. בנוסף, מסלולי ליסינג מתאימים למי שחשוב לו להחליף את הרכב לדגם חדש יותר כל 3 שנים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]