שלושה חשודים נעצרו לאחר שגנבו כרישה קטנה מאקווריום והחביאו אותה בעגלת תינוק (צפו) - 0404
+
שלושה חשודים נעצרו לאחר שגנבו כרישה קטנה מאקווריום והחביאו אותה בעגלת תינוק (צפו) ויקיפדיה

שלושה חשודים נעצרו לאחר שגנבו כרישה קטנה מאקווריום והחביאו אותה בעגלת תינוק (צפו)

מה שהתחיל ביום שבת בגניבה של כרישה קטנה מסוג "מקרין", בגודל של לא יותר מ-16 אינץ' שהם 40.64 סנטימטרים, מ"האקווריום של סן פרנסיסקו", נגמר במעצר של שלושה חשודים ובחזרתה של "מיס הלן" לאקווריום שלה.

"זה לא היה מעשה מהרגע להרגע", סיפרו העובדים במקום. "הם הוציאו את המסכנה מחוץ למים וחיכו במשך שעה עד לרגע המתאים להבריחה החוצה".

החיפושים אחר "מיס הלן", נקבת הכריש הקטנה, הובילו לדירה של אדם הידוע לרשויות בתור אחד שאוגר ייצורים ימיים וברשותו פריטים רבים.

מפקד המשטרה סיפר: "כשנכנסו לדירה זה היה נראה כמו העתק של האקווריום של סן פרנסיסקו, הבחור שגנב את הכרישה ידע מה הוא עושה ושמר עליה בחיים".

מהלך השוד, כפי שנתפס בעין המצלמה ופורסם בעמוד הפייסבוק של האקוורים של סן פרנסיסקו: שני גברים ואישה הסתובבו בין יתר הקהל עם עגלת תינוק סביב האקווריום בו ניתן להאכיל את הייצורים החיים במים ואף לגעת בהם. אחד הגברים התכופף ובמהירות משה מהמים את הכרישה הקטנה באמצעות רשת אותה הביא מבעוד מועד.

לאחר מכן נעלם האיש מהמצלמה כמו גם הגבר הנוסף שהיה עימו. הם נכנסו לחדר ובו מכלי אקונומיקה בהם משתמשים העובדים לניקוי כלים, שפכו את אחד המכלים (שגרם לפגיעה בעוד דגים) והכניסו את הכרישה לתוך המיכל הריק אותו הניחו בעגלת התינוק ויצאו החוצה.

צוות העובדים שהבחין באקונומיקה שנשפכה, הצליח למנוע מהאקונומיקה לגרום לפגיעה גדולה.

מהמשטרה מסרו כי בהתחלה כשקיבלו את הדיווח הראשוני, הם חשבו שמדובר במתיחה. אמש (ב'), הצליחו השוטרים להשיב את הכרישה לאקווריום שלה תוך תרועות של אנשי הצוות במקום.

על פי הערכת המשטרה, הכרישה לא נגנבה לצורך מכירתה אלא על מנת להצטרף לאוסף של החשוד שבעבר היה לו כריש מסוג זה אך הוא מת.

אחד האנשים הואשם בגניבה וחוייב בפיצויים, השניים האחרים ממתינים למשפט.

"מיס הלן" מוחזקת כרגע בהסגר בזמן שצוות העובדים מבצע בדיקות במים בהם הוחזקה ומרגיל אותה מחדש לאקווריום שלה. "אני שמח מאוד שקיבלנו אותה בחזרה", סיפר אחד העובדים. "היא במצב ממש טוב והיא פשוט לוחמת קטנה".