פנייה ליועמ״ש: פעל להחזרת תנועת ״כך״ לחוק. עו״ד בן גביר: ״נעתור לבג״ץ״ - 0404
+

פנייה ליועמ״ש: פעל להחזרת תנועת ״כך״ לחוק. עו״ד בן גביר: ״נעתור לבג״ץ״

בקשה הוגשה ליועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט, ולשרת המשפטים איילת שקד, לעיון מחדש בהוצאתה של תנועת ״כך״ אל מחוץ לחוק – כך פורסם לראשונה בתכנית ״האולפן הפתוח״ עם בועז גולן בערוץ 20.

מאחורי הפנייה ובשם התנועה עומד עו״ד איתמר בן גביר. בכוונת ״כך״ לפנות לבג״ץ במידה והדרישה לא תתקבל ובנוסף, לפתוח בקמפיין ציבורי.

בתנועת ״כך״, כמו ברוב הציבור בישראל, זועמים על כך שהרשימה הערבית המשותפת לא הוצאה מהחוק וכן ח״כ ערבים המסיתים כנגד ישראל לא הורחקו מהמשכן ואילו התנועה של הרב מאיר כהנא ז״ל הוצאה בקלילות מהחוק, למרות שפעולותיה היו רחוקות שנות דור מההסתה של חברי כנסת ערביים.

במכתבו ליועמ״ש ציין עו״ד בן גביר: ״אני פונה אליך בבקשה לשקול מחדש האם לא הגיעה העת לבטל את החלטת הממשלה מספר 2757 (מיום 13.3.94) להכריז על תנועת כך וכהנא חי כארגון טרוריסטי:

  1. כידוע לאדוני החלטת הממשלה נסמכה על סעיף 8 לפקודה למניעת טרור התש"ח 1948 ומאחר ועסקינן בהחלטה שהתקבלה לפני כ-24 שנה ניתן היום לבחון את ההחלטה בפרספקטיבה לאחור.

 

  1. ברור לכל בר אוריין כי החלטת הממשלה הייתה החלטה פוליטית, שהתקבלה משיקולים זריםונועדה לסתום פיותוכן לא היה לה כל בסיס מקצועי. נדמה שהיום אין עוד ספק כי ההכרזה נעשתה כלפי חבר אנשים אשר אהבת ישראל פיעמה (ועדין מפעמת) בקרבם, רובם ככולם לא פעלו בדרכי אלימות, והדעות שלהם היום (גירוש האויבים, מאבק למען מדינה יהודית ואהבת עם ישראל – הן דעות ששר הביטחון של מדינת ישראל מתדהר בהם וחוק כמו חוק הלאום שעבר – הוא הבסיס להם).

 

  1. בדיעבד מסתבר כי מירב החומרים החסויים שהובאו על מנת לאשר את הוצאת כך מחוץ לחוק היו חומרים של סוכני שב"כ דוגמת אבישי רביב אשר העלילו עלילות וטפלו האשמות שווא – והאמינות שלהם כקליפת השום.

 

  1. בכנסת ישראל פועלת היום הרשימה המשותפת שאנשיה מסיתים נגד ישראל, מבקשים לפגוע במדינה היהודית הדמוקרטית – ואדוני מגלה אוזלת יד משוועת בטיפול באותה מפלגה ובחבריה – אם מחבלים אלה ראויים לכהן בכנסת ואין לאדוני כל כוונה לא רק לבקש פסילתם אלא אפילו להכריז עליהם כארגון טרור הרי שנוצר מצב אבסורדי ולפיו אוהבי ישראל מוכרזים כטרוריסטים והמחבלים האמיתיים נמצאים בכנסת…

 

  1. אציין כי לא נעלמה מעיני החלטת בית משפט העליון בבגצ547/98‏ פדרמן נ' מדינת ישראל, פ"ד נג(5) 520אלא שגם לפי החלטה זו נקבע על ידי השופטים כי: "העותר טוען בעתירתו, כי יש לבחון את ההכרזה אחת לכמה שנים, עלמנת לבחון אם היא עדיין רלוונטית נוכח פני המציאות. תאורטית, ברי כי אם אכן חלים שינויי נסיבות, ייתכן שיהיה בהם כדי להצדיק את שקילתה מחדש של ההכרזה, גם אם לא דבק בה כל פגם חוקי שעה שהוכרזה".

 

  1. נכבדי: אין ספק גם נוכח דברים אלה שיש לבחון את ההכרזה ולערוך בדיקות שיגלו כי תנועת כך לא רק שלא ראויה להיכלל בתוך הארגונים הטרוריסטיים ומי שהכריז עליה ככזאת עשה עוול נוראי, אלא שיש היום – יותר מתמיד – את כל הסיבות לבטל ההכרזה ולאפשר לתנועת כך לפעול בתחום האידיאולוגי והערכי״.

 

עו״ד איתמר בן גביר ל״האולפן הפתוח״: ״החשיפה שלך הערב היא רק תחילתו של הקפמיין. אנחנו מתכוונים לעתור לבג״ץ ולהתחיל קמפיין ברחובות. היום הציבור מבין איזה עוול נעשה. סתמו את הפה ליהודים שאוהבים את עם ישראל. סתימת פיות בימין״.

 

במשאל ״האולפן הפתוח״ ברשת החברתית טענו 87.9 אחוז כי יש להחזיר את תנועת ״כך״ לחוק.