מושל ארקנסו לשעבר המקורב לטראמפ: ״לנטישת גוש קטיף היו תוצאות הרסניות״ - 0404
+
מושל ארקנסו לשעבר המקורב לטראמפ: ״לנטישת גוש קטיף היו תוצאות הרסניות״ אבישי בדולח

מושל ארקנסו לשעבר המקורב לטראמפ: ״לנטישת גוש קטיף היו תוצאות הרסניות״

אחד המנהיגים הנוצרים החשובים והמשפיעים ביותר בממשל טראמפ – מושל ארקנסו לשעבר, מייק האקבי, הגיע היום (ב׳), לסיור בשומרון.

האקבי היה אחד המועמדים הרפובליקנים המובילים לנשיאות ארה"ב ומקורב לטראמפ. היום, סייר האקבי בשומרון יחד עם מנהל התקשורת לשעבר של טראמפ, סקראמוצי.

השניים, שהגיעו יחד עם ג'ו פרייגר, נפגשו עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן בתצפית ברקן שבשומרון, שם השקיפו לעבר מישור החוף, ראו עד כמה הרי השומרון קרובים למישור החוף וקיבלו מראש מועצת שומרון סקירה על האזור.

דגן הדגיש בפני אורחיו את חשיבות הסיוע וההשפעה שלהם אל מול הבית הלבן בכל הנוגע לתוכנית המדינית המתרקמת של טראמפ ועל ההשלכות שעשויות להיות לה על ההתיישבות ביו"ש.

מייק האקבי: ״התוכנית המדינית של טראמפ תהיה טובה כלכלית לכולם. גם בעבר, ראיתי יהודים וערבים עובדים ביחד זה לצד זה, לא הייתה איבה ויריבות כפי שאנשים מסויימים מנסים לצייר.

בתוכנית הזו קודם כל לישראל צריך להיות גבול בטוח, בר הגנה, הכולל את האזורים שבם יש לה זכויות של עם יליד. הישראלים הוכיחו שוב ושוב שהם יגנו על זכויותיהם של אנשים, פרט לאלו שרוצים בהשמדתם ובהרג ילדיהם. עליהם לא יגנו ובצדק.

זהו אבסורד לומר שיהודה ושומרון הוא שטח כבוש. הוא שטח תפוס ע"י מי שקיבל אותו לפני למעלה מ-3000 שנה. אני מתפלל לאל שלא תהיה עקירת ישובים, מכיוון שזה יהיה המהלך הכי דורסני והרסני שיכול לקרות.

בעבר, כאשר נמסרה אדמה תמורת שלום – לא היה שלום והמצב רק החמיר. גוש קטיף זו דוגמא מצוינת למה שקורה כאשר הישראלים נוטשים את המקומות שיש להם זכויות מלאות עליהם, ומוותרים במחשבה שזה יביא שלום.

תראו מה קורה בעזה עכשיו. היא הפכה לאזור מסוכן ביותר הן לתושבי עזה והן לישראלים בצד השני של הגבול. גוש קטיף ונטישתו היה בכוונה טובה אך לחוסר המזל התוצאות היו הרסניות״. 

אנתוני סקאראמוצ'י מי שהיה מנהל התקשורת של טראמפ ומקורב לנשיא: ״נושא הקפאת הבניה בהתיישבות כלל לא נמצא על השולחן בבית הלבן. בסופו של יום, יש הנהגה עם הגיון בריא ששבה לוושינגטון. מנהיגות פרקטית, שמאמינה בצמיחה״.

ראש מועצת שומרון: ״אנחנו לא מחכים בשקט לראות על המסך, תכניות שפוגעות בביטחון מדינת ישראל, שפוגעות בהתיישבות ובערש ההיסטוריה של עם ישראל במרכז הארץ ביהודה ושומרון.

אנחנו פועלים בצורה אקטיבית ביחד עם ידידנו ג'ו פרייגר, מניו יורק מארחים היום אנשים שהם בעלי עמדת השפעה בכירה סביב הממשל החדש בארה"ב, חלקם נוצרים אוהבי ישראל, חלקם יהודים והאנשים הללו שמגיעים לשומרון ורואים מכאן כמה תל אביב קרובה, 9 מיילים בלבד מהקו הירוק, הם לא מאמינים.

כשרואים את הדו-קיום שיש במפעלים, רואים את המציאות על הקרקע ופוגשים בתושבים הם מתחייבים לעזור. 

תפקידנו לא רק לבנות בשטח אלא גם למנוע את הלחצים על ממשלת ישראל, ולייצר הבנה בינלאומית שההתיישבות ביהודה ושומרון היא הדבר החשוב ביותר למדינת ישראל ועל כן גם הדבר החשוב ביותר לממשל האמריקני בארה"ב.

גו פרייגר מנהיג יהודי מוביל בפוליטיקה האמריקאית שארגן את המפגש סיכם: ״אלו הם חברים נהדרים של ישראל ושל היהודים. הם פינו מזמנם, ועזבו את משפחותיהם, כדי לבוא הנה, ולהביע תמיכה בישראל ולהראות סולידאריות עם יהודה ושומרון״.