לוחם כפיר, בנו של פייגלין, הודח מתפקידו לאחר שהודיע כי יסרב פקודה עקב ״אוזלת יד״ - 0404
+
לוחם כפיר, בנו של פייגלין, הודח מתפקידו לאחר שהודיע כי יסרב פקודה עקב ״אוזלת יד״ יח''צ

לוחם כפיר, בנו של פייגלין, הודח מתפקידו לאחר שהודיע כי יסרב פקודה עקב ״אוזלת יד״

לוחם חטיבת כפיר אבי פייגלין, בנו של משה פייגלין, הודח מתפקידו לאחר שהודיע כי הוא מתכוון לסרב פקודה ואף קרא לסרב פקודה בפני המפקדים בכל מקרה שלא מאפשרים לפעול כנגד הפרות סדר.

בין היתר כתב פייגלין הבן: "בכוונתי לסרב פקודה בכל מקרה שבו אדרש להכיל הפרת סדר עם כל ההשלכות הנלוות עד שיהיה פה שינוי". 

מדובר צה״ל נמסר בתגובה כי: "צה"ל רואה בחומרה ומגנה כל קריאה של חיילים לסירוב פקודה. לאחר בירור הנושא, החליטו מפקדיו של החייל להעמידו למשפט בגין קריאה לסירוב פקודה.

כמו כן הוחלט שאין מקום להמשך שירותו כלוחם. החייל הודח מלחימה, הורשע בהליך משמעתי ונדון לעונש מחבוש על תנאי".

משה פייגלין, אביו של אבי: "חיילי צה"ל נהרגים בגלל סולם ערכים עקום המעדיף את אוכלוסיית האוייב על פני חיי לוחמינו. במקום לסמן קו שמי שחוצה אותו נקצר – שולחים חיילים להתעסק עם האזרחים ולהיקטל מרחוק מאש צלפים. בני, לוחם בכפיר, כתב פוסט בו סיפר איך משתמשים בהם כפיתיון, הודח מתפקידו כלוחם מצטיין וכן קיבל מאסר על תנאי.

רוב חיילי צה"ל שנהרגו בשנים האחרונות, נהרגו בשל העדפת שלומה של אוכלוסיה עויינת על חייהם של בנינו. במקום להזהיר את האוכלוסיה ולקרוא לה להתפנות מהמקום ואז למחוק מהאויר, שולחים את החיילים לסמטאות ולמנהרות.

במקום לסמן קו שמי שחוצה אותו נקצר, שולחים חיילים להתעסק עם האזרחים ולהיקטל מרחוק באש צלפים. במקום לחסל חוליות משגרי עפיפונים נותנים לדרום להישרף. כחבר וועדת חוץ ובטחון התנגדתי לכניסה לעזה בצוק איתן. אם אין לכם כוונה לנצח, אל תשחקו משחקי מוות בבנינו. נראה שבקרוב נהיה שוב בסרט הזה".