סניפי הליכוד התאחדו בקריאה לח"כים: פעלו לפינוי חאן אל אחמר - 0404
+
סניפי הליכוד התאחדו בקריאה לח"כים: פעלו לפינוי חאן אל אחמר 0404

סניפי הליכוד התאחדו בקריאה לח"כים: פעלו לפינוי חאן אל אחמר

ערב הדיון הנוסף המתוכנן בבג״צ ביום רביעי הקרוב, בעניין פינוי המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר, התאחדו סניפי הליכוד השונים בקריאה לחברי הכנסת וחברי הליכוד ולהפעיל את השפעתם ולהשמיע את קולם ע״מ שראש הממשלה, שר הביטחון ושרת המשפטים יעמדו איתן בבג״צ ולא יאפשרו להתקפל בפני עו״ד של הרשות.

המכתב חתום בידי דוד שיין יו״ר צעירי הליכוד, אריאל מורלי מזכיר צעירי הליכוד, יוסי ורנובסקי, חבר ועד צעירי הליכוד, קטי שטרית, אלעד מלכא וצחי דיקשטיין יו״ר ועדת מתיישבי שומרון וכן ע״י המטה הלאומי בליכוד, דרור בליכוד, הליברלים בליכוד, פורום ההתיישבות הצעירה, הליכוד שלי וסניפים נוספים.

בפניה לחברי הכנסת מדגישים החותמים כי מקרה "חאן אל אחמר" מהווה קו פרשת מים ומקרה בוחן מהותי בנושא הריבונות הישראלית וטומן בחובו אינטרסים אסטרטגיים של מדינת ישראל.

ומדגישים כי העיקרון אותו טבע בג״צ בעניין ״סופיות הדיון״ בעתירות עמונה ונתיב האבות נרמס בעתירה: ״לאחר עשור של דיונים ועתירות, קבע בית המשפט בפסק דין חלוט כי אין עילה לעכב את הפינוי ואין וויכוח משפטי על אי-חוקיותו של המתחם. אלא שלמרות הכלל אותו קבע בית המשפט העליון בפינוי היישובים עמונה ונתיב האבות – עקרון סופיות הדיון, החליטה לאחרונה השופטת ברון לקבל ערב הפינוי, עתירה מופרכת נוספת אשר הוגשה בידי עו״ד המייצגים את הרשות.

״אנו קוראים לכל חברי הליכוד וחברי הכנסת, להפעיל את השפעתכם ולהשמיע את קולכם, בעוצמה ובפומבי, על מנת שכבוד ראש הממשלה, שר הביטחון, שרת המשפטים, הפרקליטות והמנהל האזרחי, יקבלו גיבוי מלא עד הדיון בבג"ץ ולהביא לפינוי מיידי, כפי שתכננה המדינה. כותבים ומסיימים: ״למען הריבונות הישראלית, שלטון החוק ודין שווה לכולם״.