המטרה של הקרן לישראל החדשה: פגיעה בציונות הדתית - 0404
+
המטרה של הקרן לישראל החדשה: פגיעה בציונות הדתית

המטרה של הקרן לישראל החדשה: פגיעה בציונות הדתית

קמפיין חדש של ארגון "חותם" עלה היום (ראשון), לאוויר ומציג הוכחות ל"חיסול הממוקד" שעושה הקרן לישראל החדשה לציונות הדתית. בארגון חותם הסבירו את מטרת הקמפיין: "הקרן החדשה שמה לעצמה למטרה לחסל את עמודי התווך של הציונות הדתית ויש לשים לכך סוף אחת ולתמיד".

בשנים האחרונות משקיעה הקרן לישראל החדשה כספים רבים בחשיבה כיצד לשנות את החברה הישראלית מבפנים כך שתתאים יותר לשאיפת הקרן להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. בקמפיין "ההדתה"  לדוגמא, העולה לכותרת מידי שבוע, דואגים לפתח ולהעצים כל פעם מחדש, ארגונים הממומנים ע"י הקרן.

בקרן החדשה נאבקים בין היתר בבית היהודי, כמו גם נגד מוסדות הדגל של הציונות הדתית, לדוגמא, מוסדות 'בני דוד' שבעלי, שם התחיל "הפורום החילוני" בקמפיין הקורא להפסקת התמיכה הכספית של הממשלה במוסדות 'בני דוד'. אלו הן רק כמה דוגמאות מהתקופה האחרונה למאבק מתוזמן היטב המתנהל נגד הציונות הדתית כולה.

בארגון "חותם" הוחלט להפסיק לשתוק על כך ולצאת למאבק ציבורי שישפוך אור על הנסיונות לפגוע בציונות הדתית.

בארגון חותם העומד מאחורי הקמפיין אומרים: "הקרן החדשה שמה לעצמה למטרה לחסל את עמודי התווך של הציונות הדתית ויש לשים לכך סוף אחת ולתמיד. הגיע הזמן שנתעורר ונציג את האמת ואת מכלול הפעילות של הקרן נגד הציבור הדתי לאומי, צריך להיזהר שהקרן החדשה וארגוניה השונים לא יהרסו את העשייה המבורכת במשך השנים של מוסדות הציונות הדתית".