מה זה מאוורר מגדל והאם הוא נחוץ בכל בית? - 0404
+
מה זה מאוורר מגדל והאם הוא נחוץ בכל בית? Pixabay

מה זה מאוורר מגדל והאם הוא נחוץ בכל בית?

הקיץ הישראלי מאוד לא סלחן והטמפרטורות בחודשים יולי אוגוסט הן גבוהות מאוד ויכולות להגיע אפילו לאזור ה-40 מעלות צלזיוס. הבעיה הגדולה של ישראל היא שגם הלחות מאוד גבוהה, מה שגורם להרגשה מאוד לא נעימה ודביקה בכל הגוף. אין שום אפשרות להתמודד עם החום בקיץ הרותח ללא סוג כלשהו אוורור או מיזוג אוויר.

הבחירה הטבעית היא כמובן מיזוג אוויר, אך השאלה היא האם היא הבחירה האידיאלית והנכונה. יש לא מעט חסרונות במזגנים המודרניים, שכן הם גוזלים לא מעט חשמל, עולים יותר מהאלטרנטיבות וכן נוטים להתקלקל ולהתחיל לנזול.

שהייה רצופה בבית ממוזג היא אינה טובה לבריאות, גם אם הטמפרטורה היא יחסית גבוהה, ולרוב, מי שילך לישון עם מזגן, גם יקום מצונן או עם כאב גב. לכן, צריך לשקול שימוש באלטרנטיבות, שהן איכותיות יותר מתמיד, וכוללות כיום גם מאוורר מגדל איכותי.

מאוורר זה הוא מאוורר משודרג ואיכותי הרבה יותר מהמאווררים הישנים שכולנו מכירים. מדובר במאוורר מאורך ורב עוצמה אשר עומד בצורה ורטיקלית ומסוגל להסתובב כדי לייצר אוורור נעים וקר גם בחדרים גדולים וגם בחדרים קטנים. המאוורר מגיע בכמה גדלים וצורות, וכל אחד יכול למצוא את המאוורר המתאים לו בהתאם לצרכיו.

דינמיקה ועיצוב

אחד היתרונות הגדולים של מאוורר מגדל הוא העיצוב הדינמי והמשתנה, בניגוד למזגן המונוטוני. המאווררים הללו הם יפים וצבעוניים, כך שהם שונים לחלוטין מהמאווררים הישנים שפשוט הפריעו לעין ולא בדיוק עשו את העבודה. המאווררים הללו חדישים ומודרניים, ונראים כמו סוג של פריט עיצובי יותר מאשר מאוורר.

הטכנולוגיה הביאה עמה המון שדרוגים לחיים שלנו, ואין ספק כי מאוורר מגדל הוא אחד המשמעותיים. המכשיר יכול לעזור לקרר ולצנן את הבית, ולאו דווקא להקפיא אותו, כפי שעושה המזגן הממוצע. הרבה מאוד אנשים סובלים דווקא מקור בחודשי הקיץ, כאשר "שפעת מזגנים" היא מחלה נפוצה מאוד דווקא בחודשים החמים.

מאוורר מסוג זה הוא מכשיר שמביא את האיזון ומצליח להביא את החלל לטמפרטורה אידיאלית שתצליח לגרום לכולם להרגיש נעים – גם לאלו הסובלים מקור או לאנשים שיותר חם להם.

מרבית מאווררי המגדל מגיעים בצבעים מטאליים, אך יש גם עיצובים אחרים שיכולים להתאים לכל אחד. יש מאווררי אידוי, מאווררי טורבו ומאוורר מצנן שדומה יותר בפעולתו לפעולה של מזגן. בניגוד למזגן, אפשר לגרום לכך שהמאוורר יסתובב סביב עצמו וכך יגרום לפיזור נכון יותר של הקור, מאשר קור שנשלח לנקודה אחת ללא הפסקה.

קניית מאווררים, כמו אלה של סטאר, חייבת להיעשות בצורה חכמה. צריך להגדיר את גודל החדר אותו רוצים לקרר, כמה אנשים נמצאים בו בדרך כלל ומה סוג העיצוב והצבע שאנחנו צריכים שהמאוורר יכלול. מאוורר מגדל מביא איתו הרבה יתרונות, הוא חסכוני יותר ממזגן והוא עושה עבודה שהיא יותר מאוזנת ונכונה לצרכים ביתיים.