70 שנה לישראל, 50 שנה לשחרור ירושלים - תערוכת "ירושלים מאז ולתמיד" הושקה במתחם התחנה - 0404
+
70 שנה לישראל, 50 שנה לשחרור ירושלים – תערוכת "ירושלים מאז ולתמיד" הושקה במתחם התחנה מתניה ארד

70 שנה לישראל, 50 שנה לשחרור ירושלים – תערוכת "ירושלים מאז ולתמיד" הושקה במתחם התחנה

לפני שנה, הוצגה התערוכה לראשונה בכנסת ומשם נדדה למקומות רבים בעולם, בין השאר גם לקונגרס האמריקאי, וכעת חוזרת שוב הביתה, כמתנה לירושלים.

מי שעומד מאחורי התערוכה הוא הצלם שרון גבאי ותנועת "אם תרצו" שהחליטו להציג את זוויותיה השונות של ירושלים תחת ריבונות ישראלית, המאפשרת פריחה וחופש תרבותי חסרי תקדים במונחים היסטוריים.

תערוכת "ירושלים מאז ולתמיד" תוצג בתקופה הקרובה ברחבי מתחם התחנה ותאפשר למבקריה לחוות את העיר בדרך ציונית, פלורליסטית, רב גונית ורב תרבותית. כלל התמונות בתערוכה הודפסו על גבי זכוכית מתוך כוונה לסמל את שבריריות המרקם הירושלמי בתוך המרחב האלים של המזרח התיכון.

ח"כ יהודה גליק, הליכוד, שארח את התערוכה בכנסת אמר: "ירושלים כשמה כן היא: עיר השלום. העיר שעושה כל ישראל חברים. עיר שחוברה לה יחדיו. הפסיפס והמגוון של ירושלים המוצגים בתערוכה של אומן העין הטובה שרון גבאי, מציגים את העיר ירושלים האמיתית, זו שמבעד לכותרות העיתונים. עיר שכולה שונות, מגוון ואחדות".

מתניה ארד

חגית משה סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק הכספים אמרה באירוע כי: "למרות ארגונים, ממשלות, עמותות ואישי ציבור שרוצים להפריד ולגדוע חלקים נרחבים מירושלים, היום יותר מתמיד אנחנו עומדים בגאון על זכותנו ההיסטורית והטבעית על ירושלם כולה שהיא נשמת אפה של הציונות כולה. אני מברכת ומתרגשת לראות אתכם, תנועה של צעירים שפועלים ללא רגשי אשם וללא רגשי נחיתות אל מול ההתקפות הבוטות והמסוכנות על ירושלים ועל המפעל הציוני כולו".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר כי: "העם היהודי הוא העם היחידי בהיסטוריה המתנה את כניסתם לחופה של בני זוג בשבועה לזכור את עיר מולדתו של הלאום ממנו בא. יתרה מזאת, "אם אשכחך ירושלים" אינה רק שבועה טריטוריאלית אלא קשירת הזכרון הקולקטיבי לעתידו הפרטי של האדם. התערוכה הבינלאומית אותה השקנו מדגישה את הקשר המדהים הזה, תוך שימת דגש מיוחד על הפריחה האנושית והתרבותית שהעיר חווה תחת מדינת ישראל בבחינת זכויות אדם. כבוד גדול בשביל תנועת "אם תרצו" להעלות כך את ירושלים על ראש שמחתנו- המקום הראוי לעיר החשובה בעולם".

הצלם שרון גבאי אמר בהשקת התערוכה כי: "נפלה בחלקי הזכות לחיות בדור שחזר לאהובתו וצופה בפריחתה. 2000 שנה התפללנו לשוב לירושלים. התערוכה הזאת מביאה בעיקר את האמת על ירושלים. את החיים המשותפים בעיר, את היכולת של עם ישראל להכיל תרבויות, אמונות, דתות וצבעים שונים ומשונים".