צפו בתיעוד: כך ניקב משקיף זר את גלגלי רכבו של תושב חברון - 0404
+

צפו בתיעוד: כך ניקב משקיף זר את גלגלי רכבו של תושב חברון

סרטון אבטחה מביתו של ערבי בחברון, שכנו של אלעד פס, שהוחזק בשנה האחרונה בידי המשטרה ולאחרונה ניתן לפרסום, חושף כיצד המשקיפים הזרים בחברון מבצעים לכאורה פשע שנאה נגד המתיישבים.

לפני כשנה התלונן פס על כך שצמיגי רכבו נוקבו מספר פעמים, אך חקירת המשטרה לא העלתה דבר. בשלב מסוים החליטו השוטרים לבדוק את מצלמות האבטחה וגילו שמי שנראה עומד סמוך למכונית ואף מתכופף מטה הוא אחד המשקיפים הזרים שיחד עם משקיפה נוספת, גורמים לנזק. השוואת הצילומים לממצאים גילתה שלאחר שהמשקיף שב ובודק אם הצמיג נוקב ועוזב את המקום, מתגלה התקר.

ניסיונות של המשטרה לאתר את המשקיף שתועד עלו בתוהו, מאחר שכבר עזב את הארץ.

פס פנה לאחרונה למשטרת חברון באמצעות עורך הדין איתמר בן גביר ודרש את הסרטון. בתחילה המשטרה סירבה לאפשר את חשיפתו, אולם לאחר שבן גביר הודיע שבכוונתו לעתור לבית המשפט ולאחר אירוע נוסף בו היה מעורב משקיף זר שנראה מכה ילד, הסכימו במשטרה לאפשר את העתקת הסרטון.

עו"ד בן גביר התייחס הערב (שני) להשתלשלות האירועים ואמר שבכוונת מרשו לנקוט בהליכים גם נגד המשקיפים הזרים וגם נגד משרד החוץ שמאריך כל פעם מחדש את נוכחות המשקיפים הזרים. לדבריו, "לא ייתכן שמשרד החוץ מאפשר לאנשים שלא רק כותבים דוחות מסולפים ופוגעניים בישראל לשהות בחברון אלא שאותם משקיפים זרים מבצעים פשעי שנאה נגד מתיישבים ודם היהודים בחברון שוב הופך להפקר, לא נשלים עם תופעה זו, והגיע הזמן שממשלת ישראל תחליט על סילוק אותם משקיפים זרים".