הילד נפל במדרגות אולם שמחות ומשפחתו תפוצה ברבע מיליון שקלים - 0404
+
הילד נפל במדרגות אולם שמחות ומשפחתו תפוצה ברבע מיליון שקלים לאוס

הילד נפל במדרגות אולם שמחות ומשפחתו תפוצה ברבע מיליון שקלים

ילד בן 9 שהגיע עם הוריו למתחם הכנסים והאירועים 'סולי סולה' ב'בית ראשונים' שבמושב ביתן אהרון, נפל לדברי הוריו, מגרם מדרגות במתחם – אל תוך מסלעה הצמודה לו, ונחבל בידו. עוה"ד אדיר שויגמן הגיש בשם הוריו תביעת פיצויים לבית משפט השלום ברמלה, ובה טען כי הפציעה הותירה את הילד עם מגבלת תנועה בזרועו. 

הילד הובהל לבית החולים 'הלל יפה' בחדרה, שם אבחנו הרופאים שבר במרפקו השמאלי. הילד נותח ואושפז לארבעה ימים בבית החולים.

לדברי עוה"ד שויגמן, עקב הפציעה נאלץ הילד להיעדר מלימודיו למשך תקופה ארוכה, ועקב התאונה החל סובל מירידה בתחושה בידו עקב פגיעה עצבית. לדברי עוה"ד שויגמן, מגבלות התנועה והתחושה מקשות על הילד בביצוע פעולות מוטוריות, וביניהן כתיבה.

ד"ר יוסף וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, אשר בדק את הילד מטעם התביעה, קבע כי בעקבות התאונה נגרמה לו נכות קבועה בעקבות הנפילה. המהנדס מיכאל קרברצ'יק, מומחה להנדסת בטיחות, אשר חוות דעתו צורפה לתביעה, בדק את זירת הנפילה וקבע, כי גרם המדרגות והרמפה הצמודה אליו נבנו מבטון מוחלק, ולא כללו מאחז יד או מעקה. כמו כן, לא הותקנו בהם אמצעים למניעת החלקה כנדרש על פי התקן. עוד קבע המהנדס קרברצ'יק בחוות דעתו, כי שיפוע ורוחב הרמפה אינו תקני, כמו גם חוסר האחידות בגובה ורוחב המדרגות.   

לדברי המהנדס קרברצ'יק, "התאונה אירעה עקב ליקויי הבטיחות הרבים אשר כל אחד מהם עלול היה לגרום לתאונה, קל וחומר שילוב של כולם". לאחר הגשת התביעה החלו מגעים בין הצדדים לסיום הפרשה בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט – מאמצים שנשאו פרי.

על פי הסכם פשרה שנחתם בין הילד ומשפחתו למתחם האירועים וחברת הביטוח 'מגדל' שמבטחת את אולמי 'סולי סולה', משפחת הילד תפוצה בסכום כולל של 245 אלף ש"ח – והתביעה אותה הגישה – תבוטל.