לאחר חשיפת 0404 על הרצאת המחבל למפקדים: צה״ל הודיע רשמית לארגון על ביטול ההרצאות - 0404
+
לאחר חשיפת 0404 על הרצאת המחבל למפקדים: צה״ל הודיע רשמית לארגון על ביטול ההרצאות דובר צה״ל

לאחר חשיפת 0404 על הרצאת המחבל למפקדים: צה״ל הודיע רשמית לארגון על ביטול ההרצאות

בעקבות חשיפת חדשות 0404 כי מחבל העביר הרצאות למפקדים בגדודים לקראת תעסוקה מבצעית בגוש עציון, הופסקה רשמית ההתקשרות בין הצדדים וההרצאות בוטלו.

כזכור, בחדשות 0404 נחשף כי מחבל העביר הרצאות למפקדים ואלה זעמו כי צה״ל מכניס בהם פוליטיקה ומנסה להשפיע עליהם לפני העלייה לקו. בעקבות החשיפה, המח״ט, דוד שפירא, הורה מיידית על הפסקת ההרצאות ובצה״ל טענו כי אלה לא תואמו מולם.

לחדשות 0404 נודע כי צה״ל העביר הודעה רשמית לארגון כי לא יאפשר יותר הכנסתו לבסיסי צה״ל לצורך העברת הרצאות. גם המח״ט עצמו הודיע על ההחלטה.

בצה״ל מודים כי מחבל שישב בכלא בגין פעילות טרור הוא זה שהעביר את ההרצאה למפקדים.

כזכור, קצין בכיר אמר לחדשות 0404: ״אני צובט עצמי ולא מצליח להבין מה קורה בצבא שלנו. זה מתרחש מול העיניים שלי ואני חלק מההזייה הזאת. זה לא נתפס שאת ההכנה לקו יעשה מחבל. כך מנסים להחליש אותנו מבפנים, לשגע את הראש של המפקדים. מחבל בתוך בסיס צבאי, הופך למרצה. צה״ל שלי, שלנו, מתייחס לעצמו כ״כובש״ ומנסה לשכנע אותנו שאנחנו ״כובשים״ ולכן אין אויב – יש רק מפגינים מסכנים ואנחנו בעצם אשמים בהכל. מה שמלמדים את מפקדי צה״ל זה שחיילי צה״ל הם שוטרים ואילו האויב הם רק אזרחים. עם זה אנחנו צריכים לצאת למלחמה. נותר לי רק לזעוק לשר הביטחון ולרמטכ״ל –  הצילו״.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה לאחר החשיפה כאן: ״ההרצאה התקיימה מטעם ארגון שאינו חלק מרשימת המכונים שאושרו בחיל החינוך והנוער בעמ״ט המכונים ועל כן לא מאושר להעביר הרצאות בצה״ל. ההרצאה הועברה מספר פעמים בודדות בימי ההכנה לקראת התעסוקה המבצעית בגזרת עציון בחודשים האחרונים ולא אושרה על פי הנהלים בצה״ל. לאחר בחינת תוכן ההרצאה על ידי מפקד החטיבה הנוכחי ולאור פקודות הצבא הוחלט כי התוכן לא יועבר עוד בהמשך״.