הישג מדהים לישראל: נבחרת העתודה בכדורסל זכתה באליפות אירופה - 0404
+
הישג מדהים לישראל: נבחרת העתודה בכדורסל זכתה באליפות אירופה דוברות איגוד הכדורסל

הישג מדהים לישראל: נבחרת העתודה בכדורסל זכתה באליפות אירופה

נבחרת העתודה של ישראל (עד גיל 20) זכתה לפני דקות, לראשונה בתולדותיה, באליפות אירופה וזאת לאחר שניצחה את הנבחרת המצויינת של קרואטיה בתוצאה 66:80.

השחקנים של אריאל בית הלחמי הביסו בחצי הגמר את נבחרת צרפת 57:83 ורשמו העפלה רביעית בהיסטוריה לגמר אליפות אירופה.

בית הלחמי פרגן לשחקניו ואמר: "יש פה חבורה של שחקנים עם אופי מדהים, מגיע להם כל הכבוד. השחקנים מגלים מנטליות ובגרות. אנחנו לא נופלים מאף נבחרת, יודעים מה אנחנו שווים".

נבחרת קרואטיה גברה בחצי הגמר על גרמניה המארחת והיא נחשבה לאחת האיכותיות בטורניר. עד למשחק הגמר, בו הפסידה לישראל – היא לא הפסידה משחק אחד מפתיחת האליפות.

שרת התרבות והספורט מירי רגב שוחחה מיד בתום המשחק עם מאמן נבחרת ישראל אריאל בית הלחמי ועם המנג'ר פיני גרשון ובירכה אותם על זכייתם.

רגב: "הבאתם גביע למדינת ישראל ואני גאה בכם. מדינה שלמה ישבה מול המרקע והחזיקה לשחקנים אצבעות. ניצחתם בצורה משכנעת נבחרת אחרי נבחרת והוכחתם שאין ראויים מכם לתואר אלופי אירופה. יש לנו דור צעיר של כדורסלנים ועתיד מבטיח לענף הזה".

בית הלחמי אמר לשרה רגב: "הברכות שלך מהצהריים הביאו לנו את המזל ועזרו מאוד. מחמם את הלב לראות ולחוש את התמיכה מהארץ. תודה".

גרשון אמר לשרה רגב: "אני אוהב אותך ומוקיר את תרומתך לכדורסל הישראלי. אין ספק שלמרות שזכיתי בגביעי אירופה, אין כמו לעשות את זה עם דור העתיד. זה כמו לקחת ילד לגן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם אריאל בית הלחמי, מאמן נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל, לאחר הזכייה.

נתניהו: ״לנצח את צרפת וקרואטיה זה נשמע כמו המונדיאל. זה הישג נפלא וכולנו גאים בכם. בכדורסל אתם עולים גבוה גבוה ואני מאחל לכם המשך הצלחה – כל הכבוד לכם וכל הכבוד לשחקנים! אני מחכה לפגוש אתכם במשרדי בירושלים. מברוק ענק״.

דוברות איגוד הכדורסל

דוברות איגוד הכדורסל