מאות בני אדם השתתפו בצעדת הריבונות שהתקיימה ליד שער האריות - 0404
+

מאות בני אדם השתתפו בצעדת הריבונות שהתקיימה ליד שער האריות

מאות בני אדם השתתתפו אמש בצעדת הריבונות שהסתיימה ליד שער האריות בירושלים. עוד בטרם תחילת האירוע, התקיימה קריאת מגילת "איכה" ולאחריה צעדה סביב העיר העתיקה ומעבר בשערי העיר. בין השאר, השתתפו השר לענייני ירושלים זאב אלקין, סגן שר הבטחון ח"כ אלי בן דהאן, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר והמשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ. גם פעילי תנועת "אם תרצו" הגיעו לכנס.

ראשי 'נשים בירוק', יהודית קצובר ונדיה מטר, סיכמו את האירוע וקבעו כי הצעדה וההיענות ההמונית אליה מהוות עדות נוספת לריבונותו המתחזקת של עם ישראל בעיר בירתו הנצחית, ריבונות שזכתה בשנה האחרונה לחיזוק משמעותי עם מעבר השגרירויות, ובראשן שגרירות ארה"ב לירושלים.

בדבריהן מדגישות השתיים את שיתוף הפעולה המתמשך ומתחזק עם משטרת מחוז ירושלים והעומד בראשה "שלא התרשמו מאיומי הרשות הפלשתינית נגד קיומה של הצעדה ואפשרו את קיומו של האירוע כסדרו". את הדברים אומרות השתיים בעקבות דרישת הרש"פ מהקהילייה הבינלאומית להתגייס ולמנוע את הצעדה בהיותה אקט המחזק את ריבונות ישראל בירושלים. "האלפים שצעדו איתנו הלילה נתנו תשובה יהודית וציונית לאיומי הרש"פ והיוו נדבר ברור ונוסף בדרך לריבונות ישראל על כל מרחבי ארצו".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג דיבר מול שער האריות ואמר כי: "בערב תשעה באב אנו זוכרים את הכמיהה הגדולה בספר איכה- "חדש ימינו כקדם". עם ישראל הוא העם היחיד בתרבות האנושית שנשבע שבועה טריטוריאלית בטכס חתונותיו- ברגע השיא של האהבה האישית שלו. הוא שובר כוס לזכר החורבן ובונה בית יהודי כדי ליצור עתיד ולקיים שיבה.

אנו בעיצומם של ימים גדולים בה הממלכה היהודית בארץ ישראל מתחדשת ואין זכות גדולה יותר מזכות העם היהודי על ציון וירושלים. בעזרת השם נעשה, נבנה ונצליח. לעולם לא ניפול יותר בפני אויבנו הצרים עלינו. זה תלוי בנו. רק כך נקיים ריבונות אמת בארץ ישראל".