״סיפורי פוגי״: כיצד הגיבו אזרחי ישראל בדפי הפייסבוק של נתניהו, צה״ל וחיל האוויר לתגובה בעזה? - 0404
+

״סיפורי פוגי״: כיצד הגיבו אזרחי ישראל בדפי הפייסבוק של נתניהו, צה״ל וחיל האוויר לתגובה בעזה?

עם ישראל עצבני, זועם ובעיקר מאוכזב מכך שארגון טרור הוא זה שמכתיב את הקצב. ברצותו יורה ורוצח וברצותו עוצר. על פי הרשת החברתית (רוב מוחלט מבין כל המגיבים), אזרחי ישראל ציפו להרבה יותר. הם ציפו שסוף סוף נדע להגיב ולפגוע בטרור החמאסי הרצחני.

״זהו האירוע הכי קשה מאז צוק איתן״, מסר גורם צבאי בכיר ביום שישי, לאחר שצלף חמאס רצח את לוחם גבעתי, אביב לוי ז״ל, והבהיר כי הדבר מצריך פעולה צבאית, אלא שהפעולה היתה דומה לפעולות האחרונות. תקיפות בעזה ומיד העלמות, תוך פיזור הסיסמא הידועה לאוויר העולם: ״הפסקת אש״.

במהלך השבת (למרות שע״פ הוראות מטכ״ל לאתרים הללו אסור לפרסם כתבות בשבת), העלו באתר צה״ל ובאתר חיל האוויר וכן בדפי הפייסבוק שלהם, כתבות על התקיפות ברצועת עזה. ברשת החברתית, הציבור מצא את ההזדמנות להגיב לגורמי הצבא ולהבהיר עד כמה עם ישראל מאוכזב.

בלילה שבין שישי לשבת, סמוך ל-01:00, העלה דובר צה״ל לאתר של צה״ל בפייסבוק את ההודעה הבאה: ״בשעות האחרונות כוחותינו פעלו בעוצמה רבה כנגד מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס. לאחר תקיפת שמונה מטרות על-ידי כלי טיס וטנקים, נתקפו כ-60 יעדי טרור על-ידי מטוסי קרב. במוקד התקיפה הושמדו כליל שלוש מפקדות גדודיות של ארגון הטרור חמאס״. התגובות לא איחרו לבוא ועם ישראל אמר את דברו.

גבריאל בזזשווילי כתב: ״כשהראש פחדן כל הגוף מפחד! מה אכפת לנו מה הרסתם. השאלה ההרתעה והפחד מהצד שלהם״.

דימה בורדיאיו: ״יכולתם לבחור בין מלחמה לבושה, בחרתם בבושה וקיבלתם מלחמה. מי היה מאמין שנותרו עוד דיונות חול להפציץ בעזה… תחסכו מאיתנו. ממש מביך״.

שימי לוי: ״צהל ה"גדול" מפחד מאספסוף ערבי, בראבו״!

יוסף פלד כתב: ״אני בטוח שאם תשאלו כל ישראלי מהעוטף, אם היה מעדיף שישרפו לו את המשרד במקום עשרות דונמים של גידולים, היה מסכים! בושה!!!! אם ידעתם על כל המוסכים ומקומות "אסטרטגיים" של החמאס האלו, למה לא השמדתם אותם ביעף הקודם? או שהייתם צריכים נשמה של חייל כדי להזיז את התחת!!!! אייזנקוט ושות׳, מקווה שמצפונכם רגוע עכשיו! שנתתם למשפחה וחברים וחיילים גם סבל לתמיד בנפש, חוץ מדונמים שרופים ופחד ואי נוחות של תושבים!!! יהי זכרו ברוך!!!״.

אביב חבר: ״אתם תקפתם יותר "יעדי טרור" רק ברצועת עזה מאשר כל המערב באפגניסטן ועירק ביחד. על מי אתם עובדים מבזבזים כסף על חול ועמדות מקש. שקט לא יגיע אם לא תהייה הרתעה חזקה. דם חייל נשפך לשווא היום אם באמת הוסגה הפסקת אש. חמאס קיבל את מה שרצה ואנחנו חוזרים אם הזנב בין הרגלים. מתבייש בממשלה הזאת״.

לימור שרעבי: ״בושה וחרפה שכנופיית טרור בשם חמאס מחליטה מתי היא משבשת לאזרחי הדרום את החיים ומתי היא עושה הפסקת אש. ואתם צה"ל הגדול שבוי במשחקים של החמאס. אתמול נהרג חייל. אתמול נהרסה משפחה ומי שאחראי לכך זה ביבי וליברמן, שיצא שפן. חוץ מדיבורים לא ראינו אותו עושה כלום״.

יגאל בטיטו: ״לאחר 110 יום של התקפות אש על דרום הארץ ללא תגובה מצדכם, שלחתם מטוס של מיליוני דולרים תוקף סוכה של עשר שח ואפילו מחבל אחד לא חיסלתם. אז או שפיספסתם או שאתם מפחדים מהחמאס. נהפכתם מכוח הרתעה לבושה ישראלית״.

אלי שלוש כתב: ״די כבר. עם ישראל לא אוכל את תמונות הפיצוצים על מבנים ריקים. לא זה מה שיחזיר להורים את בנם וברור שלא את כח ההרתעה ובנתיים חמאס הסכים להפסקת אש. באמת תודה לחאמס. לכל הדרג המדיני וצמרת צה"ל, דעו לכם שהעם לא מטומטם ודם בנינו לא הפקר״.

מאיר זקן: ״כול הבעיה היא שלכל ההתקפות אין יעד סופי – למה? כי החליטו על הפסקת אש. משחיתים לנו את הדרום והופה – הפסקת אש. משחיתים לנו את הטבע והופה – הפסקת אש. יורים עלינו טילים והופה – הפסקת אש. רוצחים לנו חיל והופה – הפסקת אש״…

אבי אטיאס: ״מעייף לשמוע תקיפות נדל״ן. זה תשיארו לשר האוצר. תתעסקו באויב כמו פעם. קצת יצירתיות – לא צריך לסכן את חיילינו, יש מספיק דרכים בלי להכנס קרקעית. רק תפסיקו עם הנדל״ן״.

חיים ותרצה צדף כתבו: ״עם כל האהבה לצה"ל, מדיניות הממשלה בנושא עזה כישלון אחד גדול. אין שום הרתעה של צה"ל והצבא היה חייב לגבות מחיר גדול מהחמאס. לא מתקבל על הדעת שרק החמאס מחליט לגבי הפסקת אש, עד לפעם הבאה. מדיניות הממשלה ממש לא מתקבלת על הדעת. עדיף לא לאיים יותר איומי סרק״.

יוסי מזרחי: ״חייל צה״ל נהרג ואתם שותקים… בצבא שלי, אם הוא רק יהיה נסרט כבר כל צה״ל היה בעזה, אבל זה לפני שמונה שנים. היום כולם פחדנים מה יגידו עלינו בעולם״.

נדב גלאי: ״למה הייתם צריכים לחכות? שחייל ימות ושכל עוטף עזה צבועה בשחור? רמטכ״ל חלש וממשלה חלשה. לא יכולתם לכתוש אותם מהאויר אחרי בלון התעברה הראשון? צריך לחכות לעוד ועוד אסונות. זה הצבא הכי חזק במזרח התיכון? במילה אחת-בזיון!!!!!!״.

אריק סגל כתב: ״אין הרתעה. חמאס השיג שוויון רציני מול צה״ל! בחסות ראש הממשלה שר הביטחון והרמטכ״ל! והדרג הזה רוצה להתמודד עם אירן וחיזבאללה! ביזיון וחוסר אחריות! חייל נהרג. מעניין כמה זמן לקח לדרג להודיע לכולם שם שנתקיף מחסנים ריקים״?

אבי כחלון: ״יש פה משהו הזוי כבר כמה שבועות. עוד לא מתחיל סביבון וכבר יש הפסקת אש״…

מיכל טאורכרט: ״כל הכבוד לצה״ל ששוב תקפו דיונות ומוצבי חומוס. כל זה כאמור תמורת הילד חייל שמת לנו היום. צבא בפשיטת רגל״.

אודליה בלאסי: ״תפסיקו לשחק אותה לכל העולם בגלל שאנחנו צבא מוסרי לא מרססים אותם.. למה? וזה שהם הורגים לנו זה בסדר? הקם להורגך השכם להורגו״.

תגובות אכזבה נוספות היו לידיעה נוספת שצה״ל פרסם: ״כוחותינו בתקיפות ברחבי רצועת עזה על ידי מטוסי קרב. הושמדה מפקדת גדוד חאן יונס של חמאס. הושלמה תקיפה של כ- 25 יעדי טרור במפקדת גדוד חאן יונס של ארגון הטרור חמאס, בדרום רצועת עזה. בתקיפה הושמדו יכולות פיקוד ושליטה של הגדוד, משרד מפקד הגדוד וכן יכולות ייחודיות בתחום האווירי ובהן מחסן כלי טיס בלתי מאוישים, יכולות הגנה אווירית, תצפיות ומפעל לייצור רכיבים לבניית תשתיות תת קרקעיות. התקיפות ממשיכות״.

גבריאל כתב: ״לא מספיק! תפסיקו לבלבל את המוח! חייל נהרג על כלום! צריך למחוק את כל הקודקודים שם״.

שימי לוי התייחס לסרטון ההפגזה שצה״ל צירף להודעה: ״בחסות צה"ל עריכת וידאו קליפים בדגש על התמחות באפטר אפקטס״.

מאיה אשל כתבה: ״מיליונים עולים לנו התקיפות, מחבלים חיסלתם? לא אחד ולא שניים, הם אלפים, חסלו את כולם! אמא אחת יקרה עכשיו יושבת ובוכה על האין אונות של הפיקוד הצבאי! אה, ׳הוא לא הילד של כולנו׳! חיילי צה״ל רובם ככולם ילדים שלנו, ואם צריך לשרוף את כל עזה בשביל שערה אחת מראשם של חיילנו, אז תשרפו!!״.

התגובות הקשות בפייסבוק חיל האוויר לידיעה ״כך פעל חיל-האוויר ביממה האחרונה כנגד מטרות של ארגון הטרור חמאס״, גם לא איחרו לבוא.

ארז מילס כתב: ״דובר חיל האוויר יקר… אנחנו יודעים שיש לנו ח"א נפלא. לוחמי צוות אוויר וצוותי קרקע הטובים בעולם! אז אנא, בלי סיפורי "פוגי" שתקפנו מחסנים ודיונות חפות מפשע… כשמח"א יקבל פקודה מהכשלונות למעלה לסכל את ראשי החמאס , אז תעלה ל"שידור" ואני הראשון שאמחא כפיים״…

גיא סיני כתב: ״דובר יקר, ציפיתי שאתם תצאו בהודעה כזאת: חייל האויר בשיתוף עם גורמי המודיעין חיסל הלילה כשישים פעילים של החמאס, בניהם מח״טים, מפקדי שטח ומהנדסי אמצעי לחימה ולוחמי חי״ר. כבר נשמע יותר טוב לא?!״.

שמחה פרנקל: ״אז זה היה בתגובה לחייל שנהרג… זאת אומרת שרק אם יהרגו לנו קודם חיילים רק אז נפציץ…? מה הרמטכ'ל ומערכת הבטחון נפלה על הראש״…

אבי מוסקוביץ׳ כתב: ״חייל האוויר עושה עבודה טובה, אבל הרמטכ"ל איזנקוט עם הערכים שלו לא נותן לחייל האוויר לנקות את השטח כמו שהם יודעים. איזנקוט צריך לעוף הביתה. ליברמן, תזכור, בבחירות הבאות אולי לא תעבור את אחוז החסימה. עם רמטכ״ל כזה אתה בבעיה פוליטית״.

עם צאת השבת, העלה ראש הממשלה בנימין נתניהו הודעת תנחומים מרגשת על נפילתו של הלוחם אביב לוי. התגובות גם שם הגיעו מייד: מאות תקפו את מדיניות הממשלה בתוך דקות.

מזל חבסה כתבה: ״תנחומים על מה? על אוזלת היד שלכם? על זה שאתם מסכנים את הדבר הכי יקר לנו. תפסיקו לסכן את החיילים שלנו ותתחילו למחוק את החלאות. למחוק כל חלאה שמסכן חייל. כדור בראש. תפסיק לספר לנו סיפורים. תפסיקו להבטיח הבטחות, תפסיקו לספר סיפורים. תפסיקו לתת להם אוכל שתיה. חשמל על חשבון החיילים שלנו״.

כנרת אסיף כתבה לראש הממשלה: ״דם החיילים אינו הפקר!!! צריך למוטט את שלטון חמאס מהאוויר ולא לתת להם הזדמנות להשתקם ולהכות ביישובי העוטף והחיילים!!! אתם מנהיגים, קחו אחריות!!! תתעוררו לעזאזל!!!

לחצו כאן לקריאת כל התגובות בפייסבוק צה״ל

לחצו כאן לקריאת כל התגובות בפייסבוק חיל האוויר

לחצו כאן לקריאת כל התגובות בפייסבוק בנימין נתניהו