נכנס למיון בתור מלווה: שבר כיסאות ומכשירים, גידף ואיים על הצוות המטפל - 0404
+

נכנס למיון בתור מלווה: שבר כיסאות ומכשירים, גידף ואיים על הצוות המטפל

קרוב משפחה שהתלווה לפעוט כבן 10 חודשים שהגיע לפנות בוקר לחדר המיון במרכז הרפואי לגליל, הסב נזק לציוד, גידף ואיים על הצוות המטפל בחדר המיון.

ההורים הביאו את הפעוט שהם מלווים במספר בני משפחה. עם כניסתם למיון חבט אחד המלווים במערכת התורים האלקטרונית המוצבת בפתח חדר המיון וגרם להשבתתה. לאחר מכן בעט ושבר כיסאות במיון ילדים תוך שהוא מקלל ומאיים על הצוות ואף תפס בידו של אחד הרופאים. לאחר מכן הורחק בידי מאבטח.

יודגש כי המקרה החל מיד עם כניסתם לחדר המיון והתנהגותם הקשה גרמה לבהלה וחרדה בקרב הצוותים.

המרכז הרפואי לגליל

מנהל המחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון) במרכז הרפואי לגליל, ד"ר בני רביב: "לצערי מערכת הבריאות עוברת תקופה לא פשוטה. אנשים בוחרים להתנהג בצורה בהמתית ובזויה שאינה מתאימה לבני אנוש. אני רואה את המקרה בחומרה רבה ומאמין כי בדומה לעבר, משטרת ישראל הנמצאת איתנו בקשר יומיומי תנהג באפס סובלנות כלפי אזרחים, שבוחרים להתנהג בצורה שאינה הולמת תוך איומים וגרימת נזק לרכוש.

זאת בעיה בחברה בישראל, שפשטה לתחומי חיים רבים: מערכת החינוך, בכבישים וגם במערכת הבריאות. אנשים מוציאים את זעמם על נותני השרות. הצוותים נופלים קורבן לאלימות מילולית ופיזית. עדכנתי במקרה החמור את ארגון רופאי המדינה ואנו זוכים לגיבוי מצד הנהלת המרכז הרפואי. אני מבקש לחזק את הצוות שלי ולהדגיש כי נמשיך לפעול במקצועיות רבה על מנת לתת טיפול רפואי לכל באי חדר המיון".

החשוד בתקיפה הוצא מחדר המיון על ידי המאבטחים והועבר לחקירה בידי שוטרי תחנת נהריה שהוזעקו למקום. (בסרטון: תיעוד הפגיעה במכשיר המתנת התורים בפתח חדר המיון. בתמונות: הכסאות ומערכת ההמתנה. צילומים: המרכז הרפואי לגליל).