הערבים ביצעו עבודות בלתי חוקיות - ראש המועצה עצר אותם. "מצפים מהמנהל לכבד את סמכותנו" - 0404
+
הערבים ביצעו עבודות בלתי חוקיות – ראש המועצה עצר אותם. "מצפים מהמנהל לכבד את סמכותנו" רועי חדי

הערבים ביצעו עבודות בלתי חוקיות – ראש המועצה עצר אותם. "מצפים מהמנהל לכבד את סמכותנו"

לאחרונה הבחינו תושבי היישוב אבני חפץ כי לתדהמתם ערבים מבצעים עבודות עפר בלתי חוקיות בתוך שטח הנמצא בבעלות היישוב.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הגיע לשטח ועצר את העבודות יחד עם יו"ר היישוב שולי לנגרמן. השניים הזעיקו את קציני המנהל האזרחי, את המשטרה ואת מנהל תיאום וקישור. כמו כן, שוחחו עם הדרגים הבכירים בצבא ובמנהל האזרחי, עד לעצירת העבודות.

לאחר בירור, התברר כי המנהל האזרחי אישר עבודות ללא תיאום עם היישוב או עם המועצה, במקום שבו כבר נפגע צינור המים של היישוב – בתוך שטח היישוב.

דגן: "השטח שייך ליישוב. בוודאי שלא נאפשר בניה ופלישה לשטח ללא תיאום ואישור הן של היישוב והן של המועצה. אנו מצפים מרשויות החוק במנהל לכבד את סמכותנו, ואת אחריותנו המלאה על השטח, בוודאי שלא פחות משהיו עושים לו היה מדובר במקרה הפוך – בו יהודים היו רוצים להעביר תשתית בשטח כפר ערבי.

עינינו לא צרה. באם לערבים בכפר הסמוך יש צורך במים נשמח לסייע. אולם כל זאת בתיאום מסודר על פי החוק, תוך שימת דגש על שמירה על תשתיות קיימות, ותוך התחייבות להעתיק את הצינור, באם היישוב יראה לנכון לבנות במקום".

שולי לנגרמן, יו"ר אבני חפץ: "זכויות ההתיישבות נרמסות. מי שאמור להגן על ההתיישבות אינו עושה זאת. מתיישב שהיה יוצא לשטח על כלי כבד ללא אישורים מתאימים היה נעצר וכליו מוחרמים תוך כותרות גדולות בעיתונות. ערבי שיוצא לשטח שאינו שייך לו מקבל גיבוי מלא לעבודה ללא אישורים תוך רמיסת זכויות וגרימת נזק עתידי בלתי הפיך".