בית שאן: עלייה של 7 אחוזים בזכאות לבגרות בקרב תלמידים המתגוררים בעיר - 0404
+
בית שאן: עלייה של 7 אחוזים בזכאות לבגרות בקרב תלמידים המתגוררים בעיר עיריית בית שאן

בית שאן: עלייה של 7 אחוזים בזכאות לבגרות בקרב תלמידים המתגוררים בעיר

משרד החינוך פרסם את נתוני התמונה החינוכית בארץ לשנת הלימודים תשע"ז-2017, מהם עולה כי עיריית בית שאן הצליחה לקבוע הישגים חסרי תקדים, הן בהיבט המספרי והן בהיבט הערכי. באשר לנתוני הזכאות לתעודת בגרות, רשמה העיר עלייה של כ- 6% בקרב כלל התלמידים ועלייה של כ- 7 אחוז בקרב תלמידים המתגוררים בעיר, העומדת על 64% לעומת 56.9% בשנת תשע"ו. בקרב התלמידים המתגוררים בעיר חלה עלייה של כ- 3% בזכאים לתעודת בגרות מצטיינת (כולל החינוך המיוחד) והם מהווים 4.5% מכלל הזכאים.

עוד בין הנתונים המרשימים, עלייה של כ-14.5 אחוז בזכאות לתעודת בגרות עם 5 יחידות לימוד באנגלית בקרב כלל הלומדים ברשות. מדובר ב- 29.5% מכלל התלמידים. כמו כן, נרשמה עלייה של כ- 7 אחוז בקרב הזכאים לתעודת בגרות עם 5 יחידות לימוד במתמטיקה, אשר מהווים כ-16% מכלל התלמידים הלומדים בעיר- נתון הגבוה מהממוצע הארצי, שעומד על 14.3%.

אחד ההישגים הגדולים ביותר נרשם באחוז התלמידים המתמידים הלומדים, כלומר תלמידי המחזור שסיימו את לימודיהם בכיתה י"ב והוא עומד על 83% מקרב הלומדים בעיר, נתון גבוה מהממוצע הארצי ב-3%. עוד יש לציין את מספר הלומדים בכיתה, שעומד בעיר בית שאן על ממוצע של כ- 23 תלמידים לכיתה, זאת לעומת הממוצע הארצי, שעומד על כ- 27.4 תלמידים לכיתה. גם מבחינת ההשקעות התקציביות בתלמידים, בית שאן נמצאת הרבה מעלה הממוצע הארצי, כאשר העלות הממוצעת לתלמיד עומדת על 27.8 אלף שקל לשנה, לעומת 19.4 אלף שקל לשנה בממוצע הארצי.

מהעיריה נמסר: "החינוך עומד בראש וההשקעה משתלמת. מלאכת החינוך היא קודש מבחינתנו ועומדת בראש סדר העדיפויות העירוני, כך שניתן לראות עלייה בפרמטרים מרכזיים בהישגים, לצד חיזוק התלמידים והשארתם בתוך המערכת. אנחנו לא מוותרים על אף תלמיד ותלמידה. תודתנו לאגף החינוך, למנהלים, לצוותי החינוך וההוראה, לגופים השותפים, להורים ולתלמידים, אשר ביחד אתנו מצעידים את החינוך להצלחות" .

מנשה מוסאי, מנהל אגף החינוך בעיריה מסר: "הנתונים מראים על עלייה בהישגים, כתוצאה מההשקעות הנהלת העיר במערכת החינוך. אנחנו תמיד שואפים להמשיך ולשפר את הנתונים אבל מספרים זה לא הכל, חינוך נמדד גם בערכים והעובדה שאנחנו ממוקמים מעל הממוצע הארצי באחוז המתמידים, מעיד על הגישה החינוכית שלנו, לפיה לא מוותרים על אף תלמיד כי 'אין כמו בבית'". עוד ביקש מוסאי להודות לכל השותפים לעשייה העירונית: "תודתנו לד"ר אורנה שמחון, מנהלת המחוז, צביקה פלג, מנכ"ל רשת אורט, אלחנן גלט, מנכ"ל ישיבות בני עקיבא, מפקחים, מנהלים וצוותים חינוכיים שעובדים מכל הלב והנשמה לילות כימים".