כנס רבנים ראשיים נגד חוק הלאום ורפורמת הגיור. הרב לאו: ״לא מסכימים לתוצאה״ - 0404
+
כנס רבנים ראשיים נגד חוק הלאום ורפורמת הגיור. הרב לאו: ״לא מסכימים לתוצאה״

כנס רבנים ראשיים נגד חוק הלאום ורפורמת הגיור. הרב לאו: ״לא מסכימים לתוצאה״

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, אמר הערב (רביעי), במהלך כנס רבנים ראשיים שנערך כנגד חוק הלאום ורפורמת הגיור, כי הרבנים לא מסכימים לתוצאה.

הרב דוד לאו, הרב הראשי לישראל: "אביו של משה ניסים, הראשל"צ הרב יצחק ניסים זצ"ל, נשא דברים בכנס בשנת תשכ"א של רבני ישראל. שם דיבר על "האווירה העכורה" כנגד רבני ישראל. דבריו נאמרו הרבה לפני שהומצא מושג "ההדתה", כנגד הצימאון של עם ישראל למסורת ולדבר ה'. אין לי ספק בכנות כוונותיו של בנו, משה ניסים. בוודאי הרצון טוב, רק אנחנו לא מסכימים לתוצאה.

בכל הנושאים האחרים מבינים כל תושבי מדינת ישראל שצריך להיות רשות אחת אחראית. ורק כאן הכל הפקר? בכל הנושאים יש רשות אחת. רק פה? כשרות? גיור? הכל הפקר? כל הרוצה ליטול את השם יבוא ויפול? ישלנו תורה אחת, ורבנות ראשית אחת!

יש לנו תורה אחת, מנהגים שונים, אך הבסיס אחד, צריך לשמור על המסורת, לשמור על עם אחד גיור אחד כשרות אחת ותורה אחת".

הרב לאו הדגיש בדבריו של הרב ניסים זצ"ל את החשיבות של עצמאותה ובניינה של הרבנות הראשית לישראל: "רבני ישראל שהוכיחו כושר עמידה במעמד זה, יעמדו איתנים גם בבאות. וכל אחד מהם יביאו תרומתה לבניינה העצמי השלם של הרבנות בישראל, ולמען ארץ הקודש".

הרב ניסים: "רבני ישראל, נכיר במשימות הקשות המונחות עלינו עתה. ונכוון מעשינו לשם שמיים, לטיהור האווירה העכורה המיתנהלת כעת".