משקיפים? אחרי תקיפת הילד, המשקיפים הזרים תועדו מנקבים צמיגי מכוניות של מתיישבי חברון - 0404
+
משקיפים? אחרי תקיפת הילד, המשקיפים הזרים תועדו מנקבים צמיגי מכוניות של מתיישבי חברון שלמה מור

משקיפים? אחרי תקיפת הילד, המשקיפים הזרים תועדו מנקבים צמיגי מכוניות של מתיישבי חברון

אלעד פס דודה של התינוקת שלהבת פס הי"ד שנרצחה על ידי מחבל ערבי בהיותה בת עשרה חודשים בלבד, לא הבין כיצד גלגלי רכבו נוקבו שלוש פעמים כאשר האירוע מתרחש סמוך לביתו בבית הדסה בחברון ובמקום עמדה צבאית ומצלמות. הרכב אשר משמש את אלעד כפראמדיק במד"א ואת רעייתו נילי דבורה ניזוק לפני כשנה ופס הגיש שוב ושוב תלונות במשטרה ללא הועיל. 

רק כעבור חודש החליטו במשטרת חברון להוציא את מצלמות האבטחה ולנגד עיניהם התגלה מחזה מדהים: "רכב של המשקיפים בחברון, עצר סמוך לרכבו של פס, אחד מיושבי הרכב, משקיף זר, יצא מהרכב הביט לצדדים וכאשר ראה שאין איש הוא תועד מתכופף סמוך לגלגל ולאחר שהתרומם הסתבר כי גלגלי הרכב נוקבו".

באמצעות עו"ד איתמר בן גביר פנו בני הזוג פס למשטרת חברון והם דורשים לקבל את סרטון האבטחה על מנת לשקול הגשת תביעה אזרחית נגד משרד החוץ ולדרוש הסרת החסינות של המשקיפים הזרים.

פס: "עוד קודם לכך שהסתבר לי שהמשקיפים הזרים עומדים מאחורי ההתנכלות, ידעתי כי מדובר בארגון אנטישמי, אך לתדהמתי הם לא רק תומכי טרור אלא גם מעורבים במעשי חבלה והתנכלות ליהודים".

עו"ד איתמר בן גביר אמר: "הבעיה היא לא רק עם המשקיפים הזרים שמרגע הגעתם היה ברור כי תפקידם הוא לדווח באופן מוטה ומסולף אלא עם משרד החוץ ומדינת ישראל שמאפשרת את הפראסה הזאת.

היום ברור כי המשקפים חברו לארגוני המחבלים מחברון ויש לסלק אותם מהמקום, אוזלת היד של משרד החוץ וגם של המשטרה בטיפול היא מדהימה. הרי אם היה מדובר ביהודי שמנקב צמיגים בחברון, תוך שניה הוא היה נעצר, ומוגש נגדו כתב אישום, המשקיף הזר עדין לא נחקר, כנראה ברח מחברון אחרי שנה של חוסר מעש מצד המשטרה, וההתנהלות הזאת היא חמורה לקויה, ומפקירה את תושבי חברון".