עיריית טבריה מכשירה ומרחיבה את רצועת החוף הדרומי כחוף ציבורי מוכרז שיכלול שירותי הצלה - 0404
+
עיריית טבריה מכשירה ומרחיבה את רצועת החוף הדרומי כחוף ציבורי מוכרז שיכלול שירותי הצלה דוברות עיריית טבריה

עיריית טבריה מכשירה ומרחיבה את רצועת החוף הדרומי כחוף ציבורי מוכרז שיכלול שירותי הצלה

בימים אלה מבצעת עיריית טבריה את עבודות הפיתוח וההרחבה של רצועת החוף הדרומי שאחרי חמי טבריה. העבודות המבוצעות ברצועת החוף והמתואמות מול רשות המים ומנהלת הכנרת, כוללות פינוי מאסיבי בשטח של סלעים ומפגעים, הכשרת משטח רצועת החוף ע"י כלים כבדים וביצוע נקיון יסודי של רצועת החוף, כך שבסופו של התהליך תיווצר כמעין "לגונה לבנה", רצועת חוף יפהפייה שממנה ניתן לצפות על העיר טבריה השוכנת לחופה של הכנרת.

מכיוון שבמסגרת העבודות תבוצע גם הרחבה של החוף הנפרד דרומה לכיוון חוף השקמים, ממתינים עדיין בעיריית טבריה לאישור סופי של התוכניות ע"י מינהל החופים במשרד הפנים וברשות המים. מדובר על רצועת חוף שהינה פופולארית מאוד בקרב המתרחצים ורבים נוהגים לפקוד אותה במהלך עונת הקיץ.

רצועת החוף החדשה תמשיך להיות פתוחה לציבור ללא תשלום ובקרוב אף תהיה במעמד חוף מוכרז עם שירותי הצלה מלאים ומתקנים שונים שיעמדו לטובת המתרחצים, כגון: סככות הצללה, כיסאות, תאי שירותים ועוד. לאורכה של רצועת החוף הולכת ונשלמת בנייתה של טיילת צעידה והוכשרו מקומות חניה נוספים לאלה הבאים לפקוד את רצועת החוף כולל הצבת מדרכות חדשות מחוף שיקמים ועד לחמי טבריה.

בעיריית טבריה מבקשים להבהיר בהתייחס לדעות כאלה ואחרות שהופיעו בזמן האחרון ברשתות החברתיות  כי החוף הצמוד לחמי טבריה היה ונותר חוף ציבורי ולמען הציבור ובקרוב אף יהיה במעמד חוף מוכרז: "דווקא בעת הזו אנו מנצלים את חלון הזמן של סיום עונת הרחצה ואת מפלס המים הנמוך(מאוד לצערנו). שילוב זה מאפשר ביצוע עבודות מבוקרות של כלים כבדים בסמוך לקו המים. כל האזור של הכניסה הדרומית לעיר הולך לשנות פאזה. ממש מול החוף יחלו בקרוב בהקמתו של מלון מפואר עם 260 חדרים (מלון מיריקל), בנוסף לעוד שני בתי מלון אחרים האמורים להיבנות בסמוך לאזור".