פנייה לשר הביטחון בעקבות חשיפת הרצאות המחבל למפקדים: ״העמד לדין את האחראים״ - 0404
+
פנייה לשר הביטחון בעקבות חשיפת הרצאות המחבל למפקדים: ״העמד לדין את האחראים״ אריאל חרמוני, משרד הביטחון

פנייה לשר הביטחון בעקבות חשיפת הרצאות המחבל למפקדים: ״העמד לדין את האחראים״

ארגון ״אחים לנשק״ פנה לשר הביטחון אביגדור ליברמן ודרש להעמיד לדין את האחראים בצה״ל על אישור פעילות ההרצאות שהעביר המחבל, עלי אבו עואד, למפקדי צה״ל לפני העלייה לקו בגוש עציון.

כזכור, בחדשות 0404, נחשף כי המחבל העביר הרצאות למפקדים בצה״ל. ההרצאות בוצעו בתוך חטמ״ר עציון ובהם סופר למפקדים כי בצד אחד יש כובש ובצד השני אזרחים מסכנים.

חיים טייטלבוים, רס"ן במיל' ויו"ר ארגון אחים לנשק, קציני מילואים למען עוצמתו של צה"ל, כתב לשר הביטחון תחת הכותרת ״כניסת מחבל לבסיס להרצאה בפני מפקדי גדוד הנכנס לתעסוקה מבצעית״: ״הבוקר פורסם באתר החדשות 0404 דבר כניסתו של מחבל, שישב בכלא הישראלי על פעולותיו כנגד מדינת ישראל, לבסיס חטמ"ר, ע"מ להרצות בפני מפקדי גדוד הנכנס לתעסוקה מבצעית באותה גזרה.

מיותר לציין שהארוע חמור ביותר, פעמיים-

1. עצם כניסת ערבי פלסטיני לבסיס צבאי באישור ובפרט בהיותו מחבל, האומר גם היום שהוא ׳ממשיך את המאבק בדרכים שיביאו הצלחות טובות יותר׳. צה"ל מאפשר ריגול גלוי נגד עצמו.
 
2. הכנה לתעסוקה צריכה להכין את הכח למשימתו, קרי הגנה על היישובים והצירים שבגזרתו, ומניעת טרור מגזרתו. מפגש עם האויב, הכרת ה"נרטיב" האחר, מאמצי פיוס וכדו', הם בראש ובראשונה פעילות פוליטית, שפסולה בצה"ל. אולם חמור מכך, הם מחלישים את יכולת העמידה של הכח במשימתו נגד האויב, ע"י החלשת האמונה בצדקת הדרך שלנו, מתוך מתן לגיטימציה לדרכם של אויבינו.

ארוע מסוג זה, שחזר על עצמו בחודשים האחרונים בכל החלפת כח בגזרה, הינו חמור ביותר, ואסור שיתרחש במדינת ישראל גם מחוץ לכותלי הצבא. כפי שבעבר ניסית אתה למנוע, בארוע פורום המשפחות השכולות של פלסטינים ויהודים (המחבל המרצה הוא מקים הפורום). אבל ודאי שאין לו שום מקום בתוך צה"ל!

בדרך הזו מנסים ארגונים אנטי ישראליים להחליש את האמונה שלנו בצדקת דרכנו, ע"י הפיכת העמדה הפלסטינית, שאינה מכירה במדינת ישראל ונלחמת בה, ללגיטימית, כאילו צה"ל שייך לאו"ם, עומד מהצד בין שני צדדים הנלחמים זה בזה. אלה ארגונים הממומנים בכסף זר, עוין, הנלחם במדינת ישראל מבפנים.

השאלה העיקרית היא איך הגענו למצב שמפקדי צה"ל תופסים את עצמם כמשכיני שלום, במקום לבצע את תפקידם – הזרוע ההתקפית וההגנתית של מדינת ישראל, ולהשאיר את המדיניות מול אויבינו למקבלי ההחלטות בממשלה. העניין מחייב בחינה מעמיקה של חדירת האג'נדות המזוהות עם השמאל הקיצוני, האנטי ציוני, לתוככי צה"ל.

כפי שחשפנו רק בשבוע שעבר, אלה תפיסות של מכונים ומרצים המחנכים בצה"ל, כמכון מנדל, שציטוטים שהבאנו מראשיו תואמים עמדות אלה- "החברה הישראלית בתהליך נציפיקאציה", "האכזריות של גבעתי", אירוח של גולדסטון יום לאחר פרסום הדו"ח האנטי ישראלי שלו, ועוד. את המכונים האלה צריך להוציא מיידית מכל פעילות עם מפקדי וחיילי צה"ל! הרצאה של מחבל למפקדים היא תוצאה של חינוך מסוג זה!

אני פונה אליך להפסיק לאלתר כל התקשרות עם הארגון "שורשים", שהמחבל עומד בראשו, ולהעמיד לדין משמעתי את האחראים למחדל החינוכי, הבטחוני והערכי הזה״.