ארגון אחים לנשק לרמטכ''ל: יש להדיח מיידית מצה"ל את סגנית היוהל"מ - 0404
+
ארגון אחים לנשק לרמטכ"ל: יש להדיח מיידית מצה"ל את סגנית היוהל"מ דובר צה''ל

ארגון אחים לנשק לרמטכ"ל: יש להדיח מיידית מצה"ל את סגנית היוהל"מ

בעקבות השתתפותה של סא"ל אשרת בכר, סגנית היוהל"מ, בכנס פוליטי בכנסת, קורא ארגון אחים לנשק לרמטכ"ל להדיחה מצה"ל.

אחים לנשק: "צה"ל הינו גוף א-פוליטי, הזרוע הביצועית הבטחונית של מדינת ישראל. ככזה, עליו להימנע מנקיטת עמדה בכל סוגיה פוליטית, מדינית או חברתית, שאינה קשורה לביצוע משימותיו. מאז ומעולם הקפידו על כך בצה"ל, ונמנעו מלעסוק בסוגיות כאלה.

היום השתתפה קצינה במדים בכנס פוליטי בכנסת. סא"ל אשרת בכר, המשמשת בתפקיד סגנית היוהל"מ, השתתפה בכנס של השדולה החילונית, שעומדים בראשה חה"כ תמר זנדברג ממפלגת מרץ, וקסניה סבטלובה ועומר בר לב מהמחנה הציוני. זו כמובן אינה ועדה ממונה, אלא כנס פוליטי לגמרי, בנושא הדתה בצה"ל, בהשתתפות הפורום החילוני ושדולת הנשים.

בכר אף הוסיפה בדיון ש"יש לנו שיתוף פעולה עם הפורום החילוני, וגורמים אזרחיים שפוקחים את עינינו. אני ומיכל, מנכלית שדולת הנשים, מדברות כל יום. יש בדיחה כזו שחצי מהמשכורת אני צריכה לקבל ממנה". שדולת הנשים היא ארגון הנתמך ע"י הקרן החדשה. הקשר הישיר בין קצינה בצה"ל לארגון של הקרן החדשה האנטי ציונית, וכן ההופעה שלה בדיון פוליטי של מפלגות השמאל, הוא חמור ביותר.

אנו קוראים להדחה מיידית של הקצינה. בנוסף, לעצירה מיידית של כל שיתוף פעולה בין קצינים בצה"ל לגורמים פוליטיים, כדוגמת הקרן החדשה. בפרט במטה היוהל"מ, שם זו לא פעם ראשונה שנחשף קשר כזה. לאחרונה הודח מצה"ל קצין מילואים, שדבר שלא במדים ושלא במסגרת שירותו בצהל כנגד שילוב נשים בלחימה (הרב צבי קוסטינר). למותר לציין שהשתתפות בכנס פוליטי, במסגרת תפקיד, במדים, חמור לפחות במידה שווה, ואף יותר, וראוי שדין אחד יהיה למקרה דומה. את הפוליטיקה צריך להוציא מצה"ל, ומהר".