איגוד הכדורשת פותח ליגות חדשות בצפון - 0404
+
איגוד הכדורשת פותח ליגות חדשות בצפון ערן אקרמן

איגוד הכדורשת פותח ליגות חדשות בצפון

בשנה הקרובה יפתחו ליגות חדשות של איגוד הכדורשת באזור הגליל והצפון. הליגות שייפתחו הינן , ליגה אזורית גליל, ליגה ארצית גליל מערבי, ליגה ארצית גליל מזרחי, ליגה ארצית כרמל וליגה ארצית העמק. הליגות החדשות יצטרפו לאלו שכבר פועלות באזור. קבוצות בכל הרמות שרוצות להצטרף לליגות של האיגוד ולהגיע עם הכדורשת הכי רחוק שאפשר, מוזמנות להירשם באתר הליגה. הליגות של האיגוד, הינן ליגות ברמות שונות.  

בנוסף, הרוצים להצטרף לצוות השופטים והשופטות של איגוד הכדורשת, מוזמנים להירשם לקורס השופטים של האיגוד שייפתח בקרוב הצפון, דרום ומרכז הארץ. קורס שופטים יתקיים בספטמבר- אוקטובר 2018. משך הקורס הינו חמישה מפגשים בני ארבע שעות. בסיום הקורס תוענק תעודת בוגר קורס שופטים.

הרשמה באתר איגוד הכדורשת הישראלי: https://kadureshet.com/

מרב צימרמן, מנכ"לית איגוד הכדורשת אמרה: "החלטנו לשים את משחק הכדורשת על מפת הספורט הישראלי – כענף תחרותי לכל דבר, עם אנשי מקצוע בעלי הכשרה ייעודית, ועם אופק הישגי לקבוצות. הליגות שלנו בנויות כך שמהליגות הארציות ניתן להעפיל לליגה לאומית ומשם לליגת העל.

בליגת העל משחקות 12 קבוצות הצמרת של הכדורשת הישראלי, ורק מי שמגיע למשחקים יכול להבין את העוצמות, את המקצועיות והאתלטיות של השחקניות, וכמה טקטיקה יש במשחק הזה". והוסיפה "ספורט הנשים בישראל, מדשדש מזה שנים. הרשויות ומשרד התרבות והספורט, מנסות למצוא דרכים לעודד ילדות, נערות ונשים לעסוק בספורט. ובינתיים עולה מתחת לפני השטח ענף ספורט מחתרתי, שהפך במהלך השנים לענף ספורט הנשים הגדול במדינה, אם המדד הוא מספר הספורטאיות. פתיחת ליגות נוספות הינה פועל יוצא של התפתחות הענף והרצון לתת מענה לנשים הרבות שמצטרפות ומשחקות בכל הרמות.

איגוד הכדורשת בישראל פועל לקידום הענף, האיגוד מפעיל ליגות כדורשת בפריסה ארצית, קובע את חוקת הכדורשת, מכשיר מאמנים, מקיים טורנירים, מפיק אירועי ספורט ועוד. האיגוד מפעיל פורמטים מגוונים של ליגות המתאימות לכל רמת משחק, מקבוצות של שחקניות מתחילות עד מתקדמות, לנשים בכל גיל ומכל מקום, לרבות ילדות ונערות. האיגוד פועל להנגשת משחק הכדורשת לכל אשה, בכל ישוב בישראל".