חוק שוברים שתיקה אושר בכנסת. מועלם: ״לא ייכנסו יותר למוסדות חינוך כדי להסית נגד חיילי צה״ל״ «
+
חוק שוברים שתיקה אושר בכנסת. מועלם: ״לא ייכנסו יותר למוסדות חינוך כדי להסית נגד חיילי צה״ל״ מתוך סרטון וידאו

חוק שוברים שתיקה אושר בכנסת. מועלם: ״לא ייכנסו יותר למוסדות חינוך כדי להסית נגד חיילי צה״ל״

*חוק שוברים שתיקה' שקידמו שר החינוך, נפתלי בנט, ויו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, אושר בקריאה שנייה ושלישית.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט: ״המציאות שבה ארגונים שחותרים תחת הלגיטימיות של מדינת ישראל ומכפישים את חיילי צה״ל יחלחלו אל תלמידי ישראל – הסתיימה היום. שוברים שתיקה חצו מזמן את גבולות השיח הלגיטימי כשבחרו להוציא את דיבתה של מדינת ישראל רעה בזירה הבינלאומית. כל עוד הם פועלים בחו״ל כנגד מדינת ישראל וצה״ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. רוצים לפעול ? תפעלו בתוך הבית. במערכת החינוך, האמונה על עיצוב דור העתיד, לא יינתן ביטוי לקולות מעין אלו״.

יו״ר סיעת הבית היהודי, ח״כ שולי מועלם רפאלי: ״היום שמנו סוף למצבים בהם פעילי שוברים שתיקה וארגונים דומים נכנסים לבתי ספר כדי להסית נגד חיילי וקציני צה"ל ומוציאים את דיבת המדינה רעה. מערכת החינוך נועדה להקנות ערכים של אהבת האדם והמדינה ושירות צבאי משמעותי. מי שפועל נגד ערכי ייסוד אלו, לא יהיה רשאי עוד להיכנס למוסדות החינוך בישראל. מעבר למגבלה זו, החוק מטביע אות קלון ציבורי על שוברים שתיקה ועל פעיליה״.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מובילה את המאבק בארגוני הדה לגיטמציה הפועלים בארץ, בירך על אישורו הסופי של התיקון לחוק ואמר כי: "תיקון הצעת החוק מבהיר אחת ולתמיד כי לא ניתן לאחוז את החבל משני קצותיו. מי שפועל בבמות בינ"ל נגד מדינת ישראל אינו יוכל לעשות זאת בתוכה. הכנסת הוציאה היום כרטיס אדום לכל ארגוני הדה לגיטמציה המבקשים להשתלב במערכת החינוך. אנחנו מקווים כי חוק זה יוביל להוצאת שאר ארגוני הדה לה גיטמציה מחוץ לחוק".