הקומבינה של ביבי ובנט: כך חוק הלאום יסדר הכרה מלאה ברפורמים - 0404
+
הקומבינה של ביבי ובנט: כך חוק הלאום יסדר הכרה מלאה ברפורמים ניו מדיה, הליכוד

הקומבינה של ביבי ובנט: כך חוק הלאום יסדר הכרה מלאה ברפורמים

ימין? שומרים על מסורת ישראל? הצחקתם אותנו. ביבי ובנט מתכננים מהלך שהוא בבחינת בכייה לדורות ואם תרצו – טעות היסטורית שתהרוס כל חלקה טובה במהות היהודית שלנו בארץ ישראל.

 
חוק הלאום שאותו מתכננים השניים להעביר, הוא בעצם "חוק הרפורמים" – החוק שמסדר הכרה לכל הזרמים וסולל את הדרך לרפורמים להשיג את מבוקשם. את כל הכשלון הגדול שלהם מארה"ב הם יביאו אלינו לכאן – לישראל. התבוללות, הריסת התפיסה היהודית, הריסת המסורת, והחדרת התנהלות שרחוקה מאוד מהתנהלות יהודית.
 
אחרי שנתניהו ושטייניץ הבינו שכולם נגדם בנושא מתווה רחבת הכותל לרפורמים, הם הורידו פרופיל ובחרו בדרך הקלה לסדר גם את הרחבה, מבלי שבעצם יאשרו אותה. חוק הלאום עושה את כל העבודה עבורם. חוק הלאום, אשר רחוק מאוד מהחוק שלו ציפה עם ישראל, הוא חוק יסוד וככזה, יוכל תמיד בג"ץ לאשר כל דרישה של כל זרם לקבל את מבוקשו. חוק הלאום, שביבי ובנט מתכוונים לאשר, יסדר לרפורמים הכרה מלאה ועל הדרך גם את רחבת הכותל, שכן, אם קיים חוק יסוד המכיר בהם, הרי שאין כל מניעה או מנוס לתת להם גם את רחבת הכותל וגם את ניהול הרחבה. אחרי שיאשרו את חוק הלאום, יספרו לכם השניים כי אין ברירה, אלא לאשר להם את הרחבה, שכן הדבר לא יעבור את מבחן בג"ץ.
 
דווקא איילת שקד היתה זו שברחה ברגע האמת מאישור הרחבה לרפורמים. דווקא היא זו שהיתה נציגה אמיתית של מצביעי הבית היהודי והציבור הציוני דתי והמסורתי כולו ובחרה בזרם שלה ולא בזרם הרפורמי ההרסני. מוזר שדווקא נפתלי בנט זורם עם הרפורמים ועם מה שמנוגד בתכלית לעולמם היהודי של מצביעיו.
 
מי שעקב אחר המסמך של התנועה הרפורמית, ראה את ההתלהבות הגדולה שם מ"חוק הלאום" החדש. הם הבינו לפני כולם את מה שמסתירים מכולנו – אוטוטו והם יקבלו את ההכרה שאותה כל כך רצו. עוד מעט, הם יוכלו לכרסם ביהדות באישור ולא בהחבא. זה כאן, מעבר לדלת. הם כבר עומדים על המפתן.
 
הבית היהודי עלול להפוך ברגע אחד לבית של היהודים הרפורמים ואם המהלך ההרסני הזה לא יעצר, תהיה זו בכייה לדורות. אחרי המהלך המסוכן הזה, יצטרכו בנט וחבריו להחליף את הסלוגן "לא מתנצלים" ולהתנצל בלי סוף, אך זה יהיה כבר מאוחר מידי.