איגוד הדייגים הארצי מצטרף למאבק נגד הקמת אסדות הגז סמוך לחוף דור: "כתף אל כתף נשמור על הים מפני אסון אקולוגי" - 0404
+
איגוד הדייגים הארצי מצטרף למאבק נגד הקמת אסדות הגז סמוך לחוף דור: "כתף אל כתף נשמור על הים מפני אסון אקולוגי" דוברות איגוד הדייגים הארצי

איגוד הדייגים הארצי מצטרף למאבק נגד הקמת אסדות הגז סמוך לחוף דור: "כתף אל כתף נשמור על הים מפני אסון אקולוגי"

איגוד הדייגים הארצי הכריז על הצטרפותו למאבק העממי אזרחי נגד הקמת אסדות הגז סמוך לחוף דור. ההצהרה היא פרי מפגש בין נציגי איגוד הדייגים לבין נציגי מעגל הגולשים של "שומרי הבית", אשר התקיים בסוף השבוע שעבר, בפרדיס.

בגילוי הדעת לתקשורת, כתב האיגוד כי "לצד הסכנה הקיומית, הבריאותית סביבתית הנשקפת מאסדות הגז העתידות לקום במרחק של 9 ק"מ מהחוף, פוגעות האסדות קשות בדגה ובדייגי הארץ, ומצטרפות לשורת המפגעים שמזהמים את הים מזה שנים רבות, וכן מהוות סכנה הרת-גורל על המשך קיומו של ענף הדיג בארץ.

השבוע חשפו ארגונים ״ירוקים״ את פרצופם האמיתי: בעוד ביד אחת הם מקיימים קמפיינים הקוראים ״להציל את הים״ ומבקשים להכריז על דגי הטונה אלבקור ועל דגי דקר כערכי טבע מוגנים, הרי שביד השנייה הם מביעים את תמיכתם בהקמת אסדה בקרבת החוף, שזו תגרום לאסון אקולוגי קשה לשנים קדימה, באותו ים ממש. שני הגופים ה"ירוקים" האלה (החברה להגנת הטבע ורט"ג) יצאו השבוע בהצהרות רישמיות בהן נאמר כי הם תומכים בהקמת אסדת הגז בצמוד לחוף ולתושבים הגרים ליד. כמה צביעות?! מהים לא אכפת להם, בטח לא מהציבור או מהדיג והדייגים. הגופים ״הירוקים״ הראו הלכה למעשה מהי האג'נדה שלהם ומהי התייחסותם לגבי הים וסביבתו.

ל"שומרי הבית", לדייגים ולדייגים-הספורטיביים מטרה משותפת אחת: לשמור על הים של כולנו! "הירוקים" להבדיל…, להם  כניראה מטרה אחרת והם אינם רואים את טובתו של הטבע כנגד עיניהם. הם רואים רק כסף ובד בבד מספרים לציבור אוסף נבוב של שקרים על גבי שקרים בהקשר לקבלת החלטתם הנוכחית.

הים אינו רק מקור פרנסה לדייגים שאינם מקבלים תמיכה וסיוע מאותם גורמים, והדיג אינו עוד ענף  הסובל מחוסר תקציבים ומאתגרים רבים וממדיניות טייקוניסטית, אלא הוא חלק אינטגרלי מהתרבות, הזהות ובייחוד מהמורשת של הדייגים ושל אזרחי הארץ כולה. לכן מחובתינו הערכית והאנושית, לשמור ולהגן על מורשת עתיקת יומין זו.

אין לנו אופציה אלא לנצח במאבק הצודק שלנו. בנחישות ואיתנות, בעוצמה ציבורית ובחוכמה, נעמוד כתף אל כתף בחזית המערכה נגד הקמת אסדות הגז בקירוב לחופי הארץ.  בכוח האחדות והזכות, נשמור על עולם הים המלא תקווה, חופש וחיים, וננצח את כוח הטייקונים המאיימים על החי ורמיסת הטבע".