הזוי! גדעון לוי בהארץ: ״צריך להצדיע לעזה ובעיקר לרוח עזה" - 0404
+
הזוי! גדעון לוי בהארץ: ״צריך להצדיע לעזה ובעיקר לרוח עזה" אמיר לוי, פלאש 90

הזוי! גדעון לוי בהארץ: ״צריך להצדיע לעזה ובעיקר לרוח עזה"

17 שריפות כתוצאה מעפיפוני תבערה בדרום רק היום (!) קצין צה"ל שנפצע מרימון שהשליכו מחבלי חמאס, ארבעה פצועים מפגיעת רקטה בשדרות, מעל 210 שיגורים בסוף השבוע והעיתונאי "הארץ" גדעון לוי מהשמאל הרדיקלי כתב הבוקר (ראשון), טור ובו הוא קורא להצדיע לעזה. כן, להצדיע לעזה. פשוט הזוי!.

בין היתר כתב: "כל מי שלא רוצה להמשיך לחיות לנצח במדינת רוע צריך להעריך את רמצי האש שצעירי עזה עוד מנסים להפיח. אם לא העפיפונים, אם לא השריפות, אם לא הקסאמים, אין עוד פלסטינים בתודעתו של איש בישראל. רק מונדיאל ואירוויזיון. אלמלא פיח השדות השחורים בדרום, היה דגל לבן ענקי מתנוסס לא רק מעל שמי עזה, אלא מעל העם הפלסטיני כולו. שוחרי צדק, כולל ישראלים, לא יכולים לייחל לכניעה הזאת".

והוסיף: "קשה וגם חצוף לכתוב את הדברים מתל אביב השקטה והשאננה, אחרי עוד לילה טרוף שינה ומבועת בדרום, אבל כל לילותיה וכל ימיה של עזה קשים הרבה יותר, בגלל מדיניותה הלא אנושית של ישראל, בתמיכת מרבית אזרחיה ובהם גם מרבית תושבי הדרום.

…רשעי ירושלים מגיפים את מעבר כרם שלום, ועזה יורה. רשעי הקריה מונעים מצעירים לצאת לטיפולים רפואיים בגדה".

בסיום כתב: "נותרו העפיפונים, שעלולים להוביל לעוד סיבוב של הפצצות והפגזות ישראליות חסרות רחמים, שישראל כמובן לא מתכוונת אליו. אבל מה הברירה שנותרה לעזה? נותר לה רק המאבק, שאי אפשר שלא להעריך אותו, גם כשאתה ישראלי שעלול להיות קורבנו".