רגבים עתרה לבג"ץ במטרה לעצור תכנית הרשות לפתוח מחר את שנת הלימודים בחאן אל אחמר - 0404
+
רגבים עתרה לבג"ץ במטרה לעצור תכנית הרשות לפתוח מחר את שנת הלימודים בחאן אל אחמר פורום עוטף ירושלים

רגבים עתרה לבג"ץ במטרה לעצור תכנית הרשות לפתוח מחר את שנת הלימודים בחאן אל אחמר

הסאגה סביב פינוי המאחז הבדואי הבלתי חוקי 'חאן אל אחמר' נמשכת. משרד החינוך של הרשות מתכנן מחטף שנועד למנוע את מימוש פסק בג"ץ. בהודעה רשמית הצהיר משרד החינוך הערבי כי בכוונתו לפתוח כבר מחר בבוקר (ב'), את שנת הלימודים בבית הספר המיועד להריסה.

בהודעה שפורסמה באתר משרד החינוך של הרשות, אומר שר החינוך וההשכלה הגבוהה ד"ר סברי אל צידם, כי "המשרד השלים את כל ההכנות החריגות לפתיחת שנת הלימודים המוקדמת בבית הספר הבדואי של חאן אל אחמר בפאתי ירושלים, עם 174 תלמידים".

לדבריו, "בעוד ילדי העולם רגילים לחשוב על הקיץ כעל תקופת מנוחה והתאוששות, חוזרים תלמידי חאן אל אחמר לבית הספר בתקווה להגן על בית הספר שלהם מפני הריסה. הם ראויים לתואר אבירים".

בעקבות המחטף המתוכנן, בתנועת רגבים הגישו אחר הצהריים (א'), עתירת בזק לבג"ץ בדרישה להוציא צו מניעה נגד המהלך.

כזכור, לאחר שבג"ץ נתן למדינה אור ירוק לבצע את פינוי המאחז בחודש יוני, עורכי הדין של הרשות, הגישו שתי עתירות נוספות בשם תושבי המקבץ, במטרה לדחות ולמסמס את מימוש פסק הדין. המדינה הכשירה עשרות מגרשים מפותחים לבניה אותם יקבלו תושבי המקבץ בחינם ביישוב ג'אהאלין הסמוך לאבו דיס, ובימים אלו משלימה המדינה הקמת בית ספר חלופי בשכונה החדשה.

המדינה אמורה להגיב לאחת העתירות עד מחר, ובשבוע שעבר קבעה השופטת ענת ברון, כי הדיון בעתירה השניה יתקיים רק ב-15 לאוגוסט, ובינתיים הקפיאה את הליכי הפינוי שהמדינה החלה בהם.

"החוצפה של הרשות וסייעניה באירופה, חצתה כל גבול אפשרי", אומרים בתנועת רגבים. "הרשות פועלת מעל עשור כדי להשתלט באופן בלתי חוקי על אדמות המדינה במרחב אדומים – רק עשר דקות מירושלים. כרגע נראה שממשלת ישראל נכנעת שוב ושוב ללחץ מאירופה וחזקה באכיפת החוק רק בעמונה ובעפרה". (בתמונה: בית הספר בחאן אל אחמר).