בכיר בחיל האוויר: ״לא הפעלנו את כל העוצמה - יש לנו עשרות מטרות וחימושים מוכנים״ - 0404
+
בכיר בחיל האוויר: ״לא הפעלנו את כל העוצמה – יש לנו עשרות מטרות וחימושים מוכנים״ זוהר עזר

בכיר בחיל האוויר: ״לא הפעלנו את כל העוצמה – יש לנו עשרות מטרות וחימושים מוכנים״

גורם בכיר בחיל האוויר מבהיר כי לרשות חיל האוויר בנק מטרות טרור איכותי ברצועה וכי עד עתה לא הופעלה עוצמת חיל האוויר בעזה.

הגורם ציין כי, ״אנחנו חודשים מתכוננים לאפשרות של הסלמה עם מגוון רחב של מטרות. תקפנו מספר מטרות מפתיעות כמו שתי מנהרות התקפיות, מתחם של גדוד בו היה מעל ל-20 רכיבים והתקיפות לאור יום שהיו חריגות. 

המבנה שתקפנו היה מבנה ציבורי פעם והם הפכו אותו למבנה לאימונים כולל המנהרה ההתקפית מתחת״.

בנוסף, חושף הגורם הבכיר, כי במהלך התקיפות האחרונות ברצועה, הופעלו כמאה חימושים מסוגים שונים וכי חיל האוויר ערוך בצורה מעולה לכל תרחיש, ״יש לנו עשרות מטרות וחימושים מתוכננים, עם מודיעין מדויק ובשילוב מאוד טוב עם פיקוד הדרום״.

עוד מסר הגורם הבכיר: ״לא הפעלנו את כל העוצמה במהלך הסופש, אנחנו ערוכים מאוד. אנחנו גם שותפים לתראוג 162, זה תרגיל שמתכונן ללחימה בעזה, מבחינתנו אנחנו מוכנים.

התיאום עם פיקוד דרום מכיל היכרות מעמיקה עם המטרות הרלוונטיות. אנחנו מתכללים את המטרות כדי לפגוע בצורה מאוד מדויקת ומתכללים תוכנית מבצעית משותפת.

אנחנו כבר מספר פעמים סגרנו מעגל על משגרים, יש פה הצלחות יותר טובות, זה נכון שנהיה מאתגר. האויב לומד, לנו יש שיטות מדויקות שאנחנו יודעים לקדם.  

היו עוד הרבה מטרות, נתקפו מחנות צבאיים, משרדי מפקדים, מטרות שפגעו בדרג הצבאי של חמאס ובהתעצמות שלו קדימה.

לסיכום – עבדנו יותר מ-24 שעות באווירה מאוד מקצועית ועם תאי שליטה שעובדים ביום ובלילה, היו הרבה אתגרים ואנחנו ערוכים קדימה״.