ארגון ה-OECD חשף: המאמצים להפחתת הרגולציה בישראל נושאים פרי - 0404
+
ארגון ה-OECD חשף: המאמצים להפחתת הרגולציה בישראל נושאים פרי שלמה מור

ארגון ה-OECD חשף: המאמצים להפחתת הרגולציה בישראל נושאים פרי

הבוקר (ראשון), הוצג לממשלה דוח ארגון ה-OECD, שהוזמן על ידי ישראל, בתחום שיפור הרגולציה הממשלתית. מטרת הדוח היא קיום הערכת מצב של מנגנוני הרגולציה בישראל והצגת המלצות לגבי המשך המדיניות הממשלתית. הדוח גובש באמצעות פגישות של ארגון ה-OECD עם משרדי ממשלה, ארגונים כלכליים ומכוני מחקר.

מדובר בשלב משמעותי נוסף ביישום מדיניות הממשלה לצמצום ושיפור הרגולציה במשק. הדוח הוצג לממשלה על ידי ראש ועדת הרגולציה של ה-OECD, ניק מלישב. מלישב אמר כי ישראל רשמה התקדמות משמעותית בצמצום עודף הרגולציה וכי התהליך התאפשר הודות להובלה של רה"מ ולמחויבות שלו לנושא, ולהעמדת התחום בראש סדר העדיפויות הממשלתי.

עיקרים:
ממשלת ישראל עשתה צעדים מרחיקי לכת במסגרת התכנית להפחתת רגולציה בשנים האחרונות, מדינת ישראל זינקה במיקומה בתחום הפחתת רגולציה ושיפור רגולציה חדשה, ביחס למדינות אחרות ב-OECD, ישראל נמצאת בעיצומה של תנופת העשייה בתחום ושל שינוי תרבותי יסודי ביחס שבין הממשלה למגזר העסקי.

בין הצעדים שהוזכרו לחיוב במדיניות הממשלה:

תכנית החומש להפחתת רגולציה מיושמת ומפורסמת לציבור בצורה טובה והיא זוכה להערכה על ידי כל הגורמים שהשתתפו בגיבוש הדוח, יישום תהליך ה-RIA ושילובו בתרבות הארגונית של המשרדים הממשלתיים, האגף לטיוב רגולציה במשרד ראש הממשלה זוכה להערכה בין הגורמים המקצועיים ונתפס כיעיל ונגיש, אופן ההטמעה של המהלך במשרדי הממשלה באמצעות צוותים ייעודיים לנושא מהווה פרקטיקה נכונה שיש להמשיך ולפתח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "ה-OECD מצא שלישראל יש הישגים רבים בהפחתת הרגולציה בשנים האחרונות, בזכות המאמצים הרבים שהובלנו כאן כולנו יחד. אנחנו נמשיך לפעול כדי לחתוך בבירוקרטיה למען אזרחי ישראל".