העליון דחה ערר המדינה והורה על שחרור הקטין מפרשת דומא - 0404
+
העליון דחה ערר המדינה והורה על שחרור הקטין מפרשת דומא 0404

העליון דחה ערר המדינה והורה על שחרור הקטין מפרשת דומא

שופט בימ"ש העליון עופר גרוסקופף דחה את ערר המדינה וסלל את שחרורו של הקטין ממשפט דומא ממעצר. כזכור, הפרקליטות הגישה ערר לבימ"ש העליון כנגד החלטת בימ"ש המחוזי אשר הורה על שחרורו של הקטין למעצר בית בתנאים מגבילים קשים הכוללים איזוק ופיקוח, ערר אשר כאמור נדחה בידי בימ"ש.

עו"ד ציון אמיר מסר כי, "ללא ספק דחיית ערר המדינה ע"י בימ"ש העליון נעשתה כדין וכצדק. אמנם חלפו כשנתיים וחצי של מאבק משפטי ארוך ונוקב אך יש להתנחם בשני דברים, האחד בשחררו ממעצר, השני הקביעות אותם קבע בימ"ש על העינויים אותם עבר הקטין במהלך חקירותיו שכתוצאה מכך נפסלו ההודאות שנגבו באמצעים פסולים כאלו. אני מקווה מאד שהפרקליטות תלמד ותפנים את העמדה שהובאה בהחלטות בימ"ש המחוזי וגם בבימ"ש העליון ותשקול את ביטול ההליכים או לפחות את חלקם המכריע המתנהלים כנגד הקטין".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הוסיף כי, "ערר המדינה טוב שלא היה מוגש כלל, והוא סימל רדיפה ואת המשך העינויים כנגד הקטין, ובעיקר העדר הפנמה ואי קבלה של הכרעת משפט הזוטא בידי הפרקליטות. בימ"ש העליון מקבל את טענותינו, כפי שקבע גם בימ"ש המחוזי, וקובע כי החלטה של משפט הזוטא יוצרת כרסום של ממש בעוצמת הראיות בעיקר כלפי האישומים החמורים. לאחר פסילת הראיות שהיווה את סיומו המוחץ של השלב הראשון במשפט זה, נתפנה כעת כאשר הקטין משוחרר עד לזיכויו המוחלט".