בן דהן על ההשוואה שביצעה ח"כ גרמן בין חוק הלאום לבין השואה: "אין גבול להתדרדרות השיח של השמאל" - 0404
+
בן דהן על ההשוואה שביצעה ח"כ גרמן בין חוק הלאום לבין השואה: "אין גבול להתדרדרות השיח של השמאל" אידית דרויאן

בן דהן על ההשוואה שביצעה ח"כ גרמן בין חוק הלאום לבין השואה: "אין גבול להתדרדרות השיח של השמאל"

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן בתגובה להשוואה שביצעה ח"כ יעל גרמן בין חוק הלאום לבין השואה ואמר כי שיח השמאל מתדרדר ומבזה את זכרון השואה.

בן דהן: "אין גבול להתדרדרות השיח של השמאל. מספיק עם השימוש המבזה בזכרון השואה על מנת להביע דעות כחלק מהשיח הפוליטי.

השואה היא אירוע חד פעמי בהיסטוריית העולם – ואין שום אירוע שדומה לו. בוודאי לא חוק שאמור לחזק את מדינת ישראל ואת העם היהודי".

כזכור, בדיון בועדת חוק הלאום השוותה ח"כ יעל גרמן בין השתיקה מול טבח היהודים בשואה לבין השתיקה על חוק הלאום. ח"כ גרמן אמרה: "כשעמדנו מול מיידאנק בפולין לא יכולנו שלא לחשוב על הפולנים ששתקו מול העוול. הלקח שלנו כיהודים הוא לא לשתוק מול העוול". ח"כ דיכטר, יוזם החוק, אמר: "אלו דברים נבזיים, עוכרי ישראל. או שאין לך מושג מה היה בשואה או שאין לך מושג בכבוד בסיסי לבני אדם ולפרלמנטרים בפרט".

לאחר שאמרה ח"כ גרמן כי "כשעמדנו מול מיידאנק בפולין לא יכולנו שלא לחשוב על הפולנים ששתקו מול העוול. הלקח שלנו כיהודים הוא לא לשתוק מול העוול" ואחר כך הוסיפה כי "אנחנו לא יכולים לחזור להיסטוריה ומה שעשו לנו לעשות לאחרים", דרש ממנה ח"כ דיכטר להבהיר את דבריה ולמשוך את הדברים. על כך חזרה ואמרה ח"כ גרמן כי "אני לא מושכת. במסע לפולין למדנו לא לשתוק מול עוול, כל עוול".

בסיום דבריה ביקש ח"כ דיכטר להתייחס ואמר "עדיף היה לא לשמוע את ההבהרה הזו. ההבהרה רק מעצימה את המשמעות הנוראה. להשוות בין טבח היהודים בשואה לבין חוק הלאום, מבחינתי גם בנגיעה אישית ולאומית ודתית אלה דברים של ייאמרו, הייתי מביט מול המראה ומשפיל את עיניי. להשוות את זה לטבח היהודים בשואה? או שאן לך מושג מה היה בשואה, או שאין לך מושג מה היה בשתיקה או שאין לך מושג בכבוד בסיסי לבני אדם בכלל ופלרמנטרים בפרט. אלה דברים נבזיים עוכרי ישראל אלה דברים שחברת כנסת לא יכולה לומר"