הדברה ביתית לג'וקים: כך תעשו זאת בעצמכם - 0404
+

הדברה ביתית לג'וקים: כך תעשו זאת בעצמכם

לדאבוננו, לא ניתן להתחמק מן הג'וקים ולמעשה סביר להניח שכל אדם ייתקל כמה פעמים טובות בחייו בג'וקים בבית או ברחוב. מכיוון שמדובר בתופעה כל כך נפוצה, הכנו עבורכם מאמר שיעסוק כולו בהדברה ביתית נגד ג'וקים.

ג'וקים בבית: מי הם, מהיכן הם מגיעים ואיפה הם שוהים?

באופן כללי, בבתים בישראל נפוצים בדרך כלל 2 סוגי ג'וקים: האמריקאי והגרמני. שני התיקנים הללו יכולים להיכנס הביתה ממקורות חיצוניים, ומכאן כפי שנסביר, גם חשיבות ההדברה (גם אם הבית שלכם נקי מאוד).

הדברה ביתית נגד ג'וקים מתייחסת בגדול להדברה שמותאמת הן לסביבה הבייתית מבחינת סוג החומר והן לג'וקים הנפוצים בבתים.

הג'וקים מגיעים אלינו הביתה לרוב דרך פתחי הביוב והניקוז במקרה של תיקן אמריקאי, או דרך הובלות, משלוחים ושאר מקורות אוכל חיצוניים שנכנסו אלינו הביתה איכשהו במקרה של תיקן גרמני. התיקן האמריקאי נפוץ בעיקר בקיץ עד תחילת החורף, אולם התיקן הגרמני נפוץ לאורך כל השנה.

ברגע שהתיקנים הגיעו אלינו הביתה, הם יכולים להתמקם במספר מקומות, החל מצינורות הניקוז, ארונות שירותים ומטבח, החלקים הפנימיים של תנורים, מיקרוגלים ועוד.

בנוסף, ייתכן וקופסאות או ארגזים שהגיעו אלינו הביתה, כבר היו נגועים בביצים או בתיקנים שנכנסו והוכנסו לשם קודם לכן, כך שיש לקחת זאת בחשבון.

מדוע חשוב לעשות הדברה ביתית?

תיקנים מהווים מטרד תברואתי, מעבר לגועל ולעוגמת הנפש שהם גורמים מעצם היותם חיים בסביבתנו. הג'וקים כפי שניתן להבין, אינם מגיעים ממקומות "נקיים" בלשון המעטה ולכן יכולים להפיץ חיידקים מזיקים שיכולים חלילה לפגוע גם בבני אדם.

לכן, בין אם מצאתם כבר ג'וק ובין אם לא, ההמלצה היא לעשות הדברה לפחות פעם בשנה-חצי שנה כדי להגן על הבית מפני פלישה עתידית.

כיצד לבחור חומר הדברה ומדביר להדברה ביתית?

החלק החשוב ביותר בהדברה הוא שימוש בחומר הדברה מתאים ונכון. חומר ההדברה המומלץ הוא חומר הדברה ירוק ומאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי. לגבי השאלה: האם לבחור במדביר או להדביר בעצמכם את הבית?

הדברת הבית ו/או את חצר הבית יכולה להתבצע גם באמצעות המדביר וגם באופן עצמאי על ידכם. אנחנו בצ'יק צ'ק ג'וק נותנים לכל לקוח המעוניין להדביר את ביתו ו/או את חצר ביתו את הכלים, הידע והחומרים על מנת שההדברה תתבצע על הצד הטוב ביותר והיעיל. הדברה באופן עצמאי היא שוות ערך למדביר שמגיע אליכם.

תרסיס להדברה עצמית הוא ללא ריח ואין לו השפעה על אנשים. התרסיס מאושר לשימוש לקהל הרחב על ידי משרד לאיכות הסביבה. בחצר יש לבצע הדברה עם מרסס וחומר הדברה לחצר.

לכל חומר מצורפות הוראות שימוש מדויקות כיצד לבצע את הריסוס. בכל שאלה ניתן להתקשר ולשאול אותנו טלפונית בכל שעות היום.במידה ובחרתם לפנות למדביר, אל תשכחו לבדוק את האישורים שלו וההסמכה שלו להשתמש בחומרי ההדברה. בהצלחה!

לפרטים נוספים היכנסו לאתר.