נתניהו לפוטין: "נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה של ישראל" - 0404
+
נתניהו לפוטין: "נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה של ישראל" קובי גדעון, לע"מ

נתניהו לפוטין: "נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה של ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין נפגשו הערב (רביעי), בקרמלין במוסקבה. ראש הממשלה התייחס לחדירת כלי הטיס הבלתי מאויש לתוך שטח ישראל מוקדם יותר היום וכן למשחקי המונדיאל אותם מארחת רוסיה.

נתניהו: "אני רוצה לברך אותך על מונדיאל מאוד מוצלח שרוסיה מארגנת, כל העולם צופה בזה בעניין עצום, גם אנחנו בישראל, ואני חייב להגיד לך שגם אני אישית. אז תודה גם על ההזמנה לצפות במשחק בהמשך הערב. כמובן הזכרת את המצעד המרגש לכבוד הניצחון על הנאצים, זה היה אירוע כביר שעשה רושם בישראל, ואני חושב ברחבי העולם היהודי.

כל ביקור כזה זו הזדמנות בינינו לפעול במשותף לנסות לייצב את המצב באזורנו ולהגביר את הביטחון ולהגביר את היציבות. ברור שהמוקד שלנו זה על סוריה ועל איראן. דעתנו ידועה שאיראן צריכה לעזוב את סוריה, זה לא דבר חדש עבורך.

לפני כמה שעות כלי טיס סורי חדר לשטח האווירי של ישראל. אנחנו יירטנו אותו ואנחנו נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה האווירי או הקרקעי של ישראל. אנחנו מצפים שכולם יכבדו את הריבונות הזאת ושסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה.

שיתוף הפעולה בינינו הוא מרכיב מרכזי במניעת התלקחות והידרדרות של מצבים כאלה ואחרים, ולכן אני רוצה להודות לך על האפשרות לשוחח בעניינים אלה וכמובן בכל עניין אחר. באמת תודה רבה".