12.5 טון מזון תינוקות: מבצע ייחודי להעברת חבילות סיוע לסורים. סא''ל א': "חונכו לשנוא את ישראל וכעת מבינים כי היא המדינה היחידה שסייעה להם" - 0404
+
12.5 טון מזון תינוקות: מבצע ייחודי להעברת חבילות סיוע לסורים. סא"ל א': "חונכו לשנוא את ישראל וכעת מבינים כי היא המדינה היחידה שסייעה להם" דובר צה''ל

12.5 טון מזון תינוקות: מבצע ייחודי להעברת חבילות סיוע לסורים. סא"ל א': "חונכו לשנוא את ישראל וכעת מבינים כי היא המדינה היחידה שסייעה להם"

מדובר צה"ל נמסר כי, אמש (שלישי), התקיים מבצע ייחודי להעברת תרומות וחבילות סיוע מתושבי הגולן הישראלי, אל הסורים הנמלטים במחנות האוהלים ברמת הגולן הסורית, באמצעות מנהלת ״שכנות טובה״ שבעוצבת "הבשן״.
 
במועצה האזורית גולן נפתח מרכז לאיסוף ציוד שבו נאספו במהלך השבוע האחרון, מאות חבילות סיוע מיישובי המועצה, ובכללם גם מאות שקיות מתנה אישיות לילדים הסורים המכילות צעצועים, צבעים, משחקים, ממתקים וברכות מילדי הגולן. כל הציוד הובא לצה״ל שהעביר אותו אמש בשני מבצעים צבאיים, לצידה השני של הגדר. החבילות מיועדות למחנות האוהלים בצפון ובדרום רמת הגולן הסורית. 
 
מפקד מנהלת ״שכנות טובה״, סגן-אלוף א׳: "מדובר במבצע ייחודי ומרגש. עוצבת 'הבשן' האמונה על שמירת ביטחון תושבי מדינת ישראל בכלל ותושבי רמת הגולן בפרט, באמצעות מנהלת 'שכנות טובה', מבצעת את משימת ההגנה תוך שותפות עם האזרחים. כל זאת נעשה למען השכנים מעבר לגדר, אשר שנים חונכו לשנוא את ישראל וכל הקשור בה, ובשנים האחרונות מבינים כי המדינה היחידה שסייעה להם היא זאת אשר פחדו ממנה". 
 
ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה, שיזם את האיסוף אמר: "במשך שש שנים מתרחשת בסוריה מלחמה אכזרית אשר גובה את חייהם של מאות אלפים והעולם שותק אל מול הזוועה. אנו, תושבי הגולן, שרואים ממש מעבר לגדר את הנמלטים משדות הקטל ואת ילדיהם נצמדים אל הגדר עם ישראל, חשים מחויבות מוסרית, בהתאם לערכים שלנו, לשלוח סיוע הומניטרי ועד כמה שניתן, לבנות מערכת יחסים אנושית, עם אלה שיהיו תמיד שכנינו בצדו השני של הגדר. תושבי הגולן התגייסו מכל הלב, גייסו ואספו ציוד והכינו שקיות אישיות לילדים הסורים כדי לספק להם רגע של שמחה בכאוס הגדול. אנו מודים לצה"ל ולמנהלת 'שכנות טובה' על הסיוע באיסוף והעברת הציוד למחנות הנמלטים".
 
סה״כ בוצעו כ- 30 מבצעי סיוע ייעודיים אל הסורים הנמלטים במחנות האוהלים בהם הועברו:

– 75,700 ליטר סולר לחימום ולהפעלת גנרטורים. 
– 20 משטחי ציוד רפואי. 
– כ-77 טון ביגוד. 
– 556 אוהלים.
– 30 רשתות צל. 
– 12.5 טון מזון לתינוקות. 
– 130 טון מזון.