אבוג'ן מודיעה: תוצאות חיוביות בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה - 0404
אבוג'ן מודיעה: תוצאות חיוביות בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה יח"צ

אבוג'ן מודיעה: תוצאות חיוביות בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה

אבוג'ן, חברת ביוטכנולוגיה מובילה לפיתוח מוצרים חדשניים לתעשיות מדעי החיים, מודיעה כי חטיבת האג- ביולוג'יקלס השיגה תוצאות יבול חיוביות והתקדמות שלב בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה. התקדמות השלב, משלב הגילוי לשלב הפיתוח הראשוני, מבוססת על עמידה בקריטריון של יעילות עם שיפור יבול משמעותי של 10%-20% בניסויי שדה בחיטה אביבית.

חיטה היא אחד מהיבולים החשובים ביותר בעולם ומהווה חלק משמעותי בתזונה העולמית. שוק קמח החיטה העולמי הוערך ב-200 מיליארד דולר ב-2015 וצפוי להגיע ל-270 מיליארד דולר ב-2022. חיטה אביבית מהווה כ-40% מסך החיטה בצפון אמריקה, כאשר הגידול מתרכז בעיקר  בצפון דקוטה ומערב קנדה.

בשלב זה הביו-סטימיולנטיים של אבוג'ן מפותחים כציפוי לזרעי החיטה ובהמשך מתוכננות שיטות יישום נוספות. כעת, לאחר המעבר לשלב הפיתוח, עיקר הדגש הוא על קידום טכנולוגיות הפורמולציה, והפרוטוקולים של הפרמנטציה לשיפור העקביות בהעלאת היבול ולהורדת עלויות ייצור. הצעדים הבאים לבמינת המוצר יהיו ניסויי שדה בארה"ב בעונה הקרובה, ואחריהם ניסויים נוספים במערב קנדה, שתי גיאוגרפיות משמעותיות  עתידיות להשקת המוצר.

עידו דור, סמנכ"ל בכיר ומנהל כללי, חטיבת האג-ביולוגיקלס: "אנחנו גאים בהתקדמות שהושגה בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה שמהווה צעד חשוב בתהליך של הגדלת יבול בגידול חשוב זה. מוצרים אג-ביולוגיים הם אלטרנטיבה ידידותית לסביבה שגם עצידה להפוך את החיטה לבחירה בריאה יותר עבור צרכנים. אנו מצפים לעדכן אתכם בהמשך ההתקדמות לקראת מסחור של מוצר זה וכן מוצרים אחרים הכוללים ביו-סטימולנטיים בגידולים נוספים, ביו-אינסקטצידים וביו-פונגיצידים".

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן, אמר כי "זוהי תוכנית חשובה עבור אבוג'ן מאחר והגעה למוצר בתחום זה אפשרית בטווח זמן קצר יחסית. מעבר לכך, שוק החיטה הינו פחות ריכוזי המאפשר, פוטנציאלית, לחברות כמו שלנו למסחר את המוצר ישירות עם מפיצים, ובכך לתפוס נתח גדול יותר מהכנסות המוצר הסופי".  

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]