שרית אור: "באסון בנחל צפית מעורבים המון גורמים שצריכים לבצע בדק בית עמוק, לעשות שינויים ולקחת אחריות" - 0404
+
שרית אור: "באסון בנחל צפית מעורבים המון גורמים שצריכים לבצע בדק בית עמוק, לעשות שינויים ולקחת אחריות" באדיבות המשפחה

שרית אור: "באסון בנחל צפית מעורבים המון גורמים שצריכים לבצע בדק בית עמוק, לעשות שינויים ולקחת אחריות"

שרית אנג'ל אור, אמה של אלה אור ז"ל, שמצאה את מותה באסון הכבד בערבה לפני כחודשיים וחצי. אותו אסון בו מצאו את מותם 10 נערים – 9 בנות ובן אחד, פנתה לציבור בבקשה לשתף את דבריה אותם אמרה במסיבת העיתונאים שנערכה אמש (ב'), בגבעתיים ובה קראו ההורים השכולים להקים וועדת חקירה בלתי תלויה בראשות שופט בדימוס לטובת חקירת האירוע.

שרית: "אני שרית, אמה של אלה אור, אשת חינוך ומנהלת בית ספר בעיר מעלה אדומים. אני אמא לשישה ילדים וסבתא לארבעה נכדים. אלה האהובה, הצעירה מבין ילדיי נספתה באסון-מכינת בני ציון בנחל צפית. לעולם לא אשכח את היום בו יצאה אלה לטיול הנורא הזה, ממנו לא שבה! מפאת החקירה שמתנהלת בימים אלו אני מנועה מלפרט, הדברים חמורים, ויובהרו בהמשך.

אלה, הקטנה במשפחה, ילדה חכמה, דעתנית, אוהבת לעזור ולייעץ, "הדבק של המשפחה". כמדריכת של"ח בבית ספרה – אמי"ת בנות במעלה אדומים, יצאה לטיולים רבים עם כל שכבות הגיל – תוך גילוי מנהיגות ואחריות. אלה הייתה מלאה בנתינה ושמחת חיים. הסטטוס של אלה בווטס-אפ היה "הזמן קצר והאהבה מרובה" – היה זה המוטו של אלה, להרבות באהבה.

אלה חיפשה מכינות מעורבות, התקבלה לבני ציון, וזאת על מנת להשפיע, לקרב ולהכיר את כל שכבות האוכלוסייה בעם ישראל וליצור אהבת חינם. מאז האסון התהפכו חיינו. ההתמודדות עם אובדן קשה מנשוא של ילדה אהובה. הגעגועים לאלה הולכים וגוברים והמחשבות לא מרפות. הלב מלא ברסיסים שכואבים אך לעיתים גם מנצנצים ומלאי תקווה כי בחרנו בחיים.

באסון הזה נספו ילדינו: יעל, עדי, צור, אילן, שני, מעיין, רומי, גלי, אגם ואלה – מעגל הנפגעים גדול ועצום. האחים והאחיות, הסבים והסבתות, הדודים והבני-דודים, המורים וצוותי החינוך, החברים שלנו והחברים הרבים של ילדינו.

באסון הזה מעורבים המון גורמים שצריכים לבצע בדק בית עמוק, לעשות שינויים ולקחת אחריות. כל אמירה שלהם קורעת אותנו מבפנים. אנחנו כאן כדי שאסון מכינת בני ציון לא יחזור עוד לעולם.

מתוך דבריי אמש במסיבת העיתונאים – בבקשה שתפו כדי שהמסר יגיע לכמה שיותר אנשים!

זוכרים_את_אלה".

אמש, כתב איתי, אחיה של יעל סדן מכתב ובו דרש גם הוא למצות את הדין עם הגורמים האחראיים לאסון הכבד בנחל צפית ואמר: "מישהו יצטרך לשלם את המחיר. לא בשביל אחותי, אותה שום דבר לא יחזיר".