בפעם השנייה בתוך חודשיים: כוחותינו עצרו כלי שיט ערבי שהפר את הסגר הימי על מנת לייצר פרובוקציה - 0404
+
בפעם השנייה בתוך חודשיים: כוחותינו עצרו כלי שיט ערבי שהפר את הסגר הימי על מנת לייצר פרובוקציה תקשורת ערבית

בפעם השנייה בתוך חודשיים: כוחותינו עצרו כלי שיט ערבי שהפר את הסגר הימי על מנת לייצר פרובוקציה

כוחותינו עצרו בפעם השנייה בחודשיים האחרונים, כלי שיט שנשלח מרצועת עזה על ידי מחבלי חמאס על מנת להפר את הסגר הימי ולייצר פרובוקציה. הכלי נעצר ונגרר לבסיס חיל הים באשדוד. על סיפון הכלי, היו חולים ונכים שקיבלו כספים מחמאס על מנת לייצר את הפרובוקציה. 

בפעם הקודמת, עצרו כוחותינו ספינה ועליה 17 ערבים חלקם נכים וחולים שיצאו לים והפרו את הסגר הימי על מנת לייצר פרובוקציה. גם בפעם הקודמת, לא היו אירועים חריגים בעת עצירת הספינה.

מדובר צה"ל נמסר כי: "כוחות זרוע הים של צה״ל עצרו היום כלי שיט ערבי עליו כשמונה מפליגים שהפר את הסגר הימי על רצועת עזה. עצירת הכלי בוצעה ללא אירועים חריגים. לאחר בידוק וסריקה של הסירה והמפליגים על-ידי הכוחות, הכלי ייגרר לבסיס זרוע-הים באשדוד.

צה"ל העמיד כוחות רפואה לטיפול בחולים ובנכים שהיו על הסיפון. מדובר בפעם השנייה בחודשיים האחרונים שארגון הטרור חמאס יוזם ניסיון לפרובוקציה הימית, מנצל פצועים ונכים ומשלם לתושבי עזה על מנת שישתתפו בפעילות מסוג זה.

הסגר הימי הוא סגר ביטחוני הכרחי וחוקי שהוכר שוב ושוב על-ידי העולם והאו"ם, לשמירה על ביטחון מדינת ישראל וגבולותיה הימיים, בהיותו מגן מפני טרור והברחת אמצעי לחימה. צה"ל, באמצעות זרוע הים ימשיך לאכוף אותו ולהגן על אזרחי מדינת ישראל". (בתמונה: הפעם הקודמת בה ניסו מחבלי חמאס לשלוח משט פרובוקציה).