"דרך של צמיחה מחודשת": היישוב חרב בהתנתקות - לוחות זיכרון הותקנו בבית הכנסת של המגורשים - 0404
+
"דרך של צמיחה מחודשת": היישוב חרב בהתנתקות – לוחות זיכרון הותקנו בבית הכנסת של המגורשים

"דרך של צמיחה מחודשת": היישוב חרב בהתנתקות – לוחות זיכרון הותקנו בבית הכנסת של המגורשים

בבית הכנסת של מגורשי נצרים באריאל הותקנו לוחות זיכרון המספרים את סיפורו של היישוב שחרב, ואת הגעתה של הקהילה לעיר אריאל. בעוד כחודש יתקיים ערב חשיפה בהשתתפות משפחות שכולות ואנשי ציבור. חבר הקהילה: "הלוחות ממחישים ההחלטה לצאת מתוך ההפיכה לדרך של צמיחה מחודשת".

קהילת נצר אריאל, שלפני כשנתיים עברה לשכונת הקבע שלה לאחר 9 שנים של מגורים בקרוואנים, חנכה לאחרונה לוחות זיכרון בחזית בית הכנסת המספרים את ההיסטוריה היהודית של חבל עזה מימי קדם ועד ימינו ואת סיפורה של הקהילה: מהחיים ביישוב נצרים, דרך ההתמודדות מול הטרור, חללי מלחמות וטרור מקרב בני היישוב, הגירוש, ההגעה לאריאל ועד למעברם לשכונת הקבע, כשבמקביל חבריהם ליישוב הקימו את 'בני נצרים' בחולות חלוצה.

למרות החורבן של יישובם, החליטו חברי הקהילה להשתכן בעיר אריאל ולתרום לעיר בכל דרך אפשרית. הגרעין שהקימו מוביל פרוייקטים רבים בעיר ובאוניברסיטה. בשיתוף עם מחלקות רווחה וחינוך בעירייה, הם נותנים מענה לנוער בסיכון, משפחות נזקקות, קשישים, עולים חדשים, ילדים, כולל גימלאים, מכון בר-מצווה ועוד. באוניברסיטה מופעלות תוכניות לימודים ביהדות בה משתתפים למעלה מ-700 סטודנטים בשנה ומוכרות לצבירת ניקוד אקדמי.

לצורך המשך קיומן של היוזמות הללו, נפתח פרוייקט מימון המונים באתר Give Back, בשם "ממשיכים את רוח נצרים". עד כה צבר הפרוייקט למעלה מ-65% מימון, והוא מסתיים ביום חמישי הקרוב.

איציק וזאנה, מחברי הקהילה ומנהל בית המדרש לסטודנטים באוניברסיטת אריאל: "הלוחות האלה, פרי יוזמתם של חברים בקהילה, ממחישים את התהליך הקשה שעברנו, ואת ההחלטה העמוקה לצאת מתוך ההפיכה לדרך של צמיחה מחודשת בעשיה תורנית וחברתית נמרצת, מבלי לשכוח לרגע מאין באנו ומאין אנו יונקים.

יצאנו מנצרים בלב כואב אך עם תחושה חזקה שהרוח שאותה ביקשו לרסק – חייבת להמשיך, למען העם כולו ולמען דרכה של המדינה. ידענו שהתיקון להתנתקות יבוא ע"י התחברות ושותפות, ובחרנו לממש זאת בעיר אריאל.

כעת אנו פונים לציבור הרחב להצטרף ולהיות שותפים, לתרום להמשך המשימה, להצלת פרויקטים שסובלים מחוסר תקציב ולסייע בהרחבה וביסוס של האחרים. המבצע מסתיים בעוד שלושה ימים בלבד, ועדיין חסר לנו שליש מהסכום הנדרש. הרוח הזאת והמעשים האלה חייבים להימשך, בואו והיו שותפים".

לתרומה לפרוייקט.