תשובת נתניהו לטרור העפיפונים? מעבר כרם שלום נסגר ומרחב הדיג ברצועה הוחזר לטווח הרגיל - 0404
+
תשובת נתניהו לטרור העפיפונים? מעבר כרם שלום נסגר ומרחב הדיג ברצועה הוחזר לטווח הרגיל אריאל חרמוני, משרד הביטחון

תשובת נתניהו לטרור העפיפונים? מעבר כרם שלום נסגר ומרחב הדיג ברצועה הוחזר לטווח הרגיל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, אביגדור ליברמן, החליטו להקשיח מעט את המדיניות נגד חמאס וטרור העפיפונים וקיבלו את המלצת הרמטכ"ל לסגור את מעבר כרם שלום ולא לאפשר העברת סחורות מהרצועה למעט ציוד הומניטרי הכולל מזון ותרופות שיאושרו באופן פרטני. כמו כן, הוחלט כי הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה למשך עונת הדיג בשלושת החודשים האחרונים משישה מיילים ימיים לתשעה מיילים ימיים – תסתיים היום ולא תוארך. הצעדים ייכנסו לפעולה כבר היום (ב').

מוקדם יותר היום, התייחס ליברמן לחמאס ואמר כי, "אף אחד לא נרתע מהסלמה ולא מעימות רחב".

מדובר צה"ל נמסר כי: "לאור התמשכות טרור ההצתות ונסיונות הטרור הנוספים שמוביל ארגון הטרור חמאס תוך ניצול וסיכון תושבי רצועת עזה, קיבלו ראש הממשלה ושר הבטחון את המלצת הרמטכ"ל לסגור החל מהיום את מעבר הסחורות כרם שלום למעט ציוד הומניטרי (בין היתר מזון ותרופות) שיאושרו באופן פרטני על-ידי מתאם פעולות הממשלה ביו"ש. לא יתבצע כל ייצוא או שיווק סחורות מרצועת עזה.

בנוסף, הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה למשך עונת הדיג בשלושת החודשים האחרונים משישה מיילים ימיים לתשעה מיילים ימיים המסתיימת היום- לא תוארך, ומרחב הדיג יוחזר היום לטווח שישה מיילים.

מדינת ישראל רוצה ופועלת לשיפור המציאות ההומניטארית ברצועה בדרכים רבות. עם זאת ולאור המצב בו ארגון הטרור חמאס מנצל את תושבי הרצועה ומשגר עפיפונים ובלוני תבערה ונפץ לעבר יישובי עוטף עזה ולא מאפשר את המשך השגרה בעוטף – ננקטו צעדים אלו. באם תמשך התופעה ימשכו צעדים אלו ואף יוחרפו.

ארגון הטרור חמאס הוא האחראי לנעשה ברצועת עזה ולהשלכות ממנו. חמאס הוא שגורר את תושבי הרצועה לתהום, צה"ל ימשיך ויפעל ככל שיידרש על מנת לשמר את האינטרסים הבטחוניים של מדינת ישראל".