מטיילים בהולנד? כל מה שאתם צריכים לדעת על השכרת רכב - 0404
+
מטיילים בהולנד? כל מה שאתם צריכים לדעת על השכרת רכב Pixabay

מטיילים בהולנד? כל מה שאתם צריכים לדעת על השכרת רכב

טיול בהולנד מספק שפע מרשים של הנאה וחוויות לכלל המשפחה, אולם כל-מנת להופכו למוצלח יתר על המידה, ובמטרה להפיק מה שניתן מיתרונותיה של המדינה המדהימה הזו, רצוי להיערך כיאות לפני הנסיעה. אפשרות סבירה אחת היא לבחור לשהות באחד מכפרי הנופש המוריקים והשלווים של הולנד.

הולנד היא אחד מיעדי החובה עבור ישראלים רבים. בין אם מדובר בטיול משפחות או זוגות, מבוגרים או צעירים, הרי שבהולנד ניתן למצוא אינסוף אטרקציות מכל סוג שהוא, תרבות אותנטית ומגוון מרשים של בילויים. מלבד העיר אמסטרדם, הולנד מציע מאות נקודות ביקור מרתקות נוספות, ויציאה מאמסטרדם היא פעולה שראוי לשקול במלוא הרצינות, למשל – טיול מקיף בהולנד "שמחוץ לאמסטרדם".

במצב כמו זה, ראוי לשקול גם את האפשרות לשכור רכב בהולנד. חושבים על השכרת רכב בהולנד? לפניכם הדברים שכדאי לדעת מבחינת מערכות הכבישים, חוקי תנועה, תחבורה וסוגיות השכרה שונות.

רכב באמסטרדם – האם צריך?

אמסטרדם ידועה כבעלת מערכת תחבורה ציבורית מהיעילות ביבשת האירופאית. העיר נחשבת קטנה וקומפקטית (וניתן למעשה לחצות את רובה ברגל ובהליכה לא מאוד מאומצת; רחובותיה צרים ולעיתים לא מאפשרים מעבר כלי רכב. יתר על כן, תעריפי החנייה בעיר גבוהים יחסית ועולים עם ההתקרבות למרכז העיר. ניתן להבין מכן שההתניידות באמסטרדם אינה דורשת שכירת רכב.

מה עושים במקרה שמעוניינים לצאת מהעיר גדולה? מדובר בסיפור מעט שונה. אם החלטתם להיחשף להולנד האמיתית, הווה אומר – כפרים, עיירות נופים מוריקים וטחנות רוח אגדיות, עליכם לשקול ברצינות לשכור רכב. החזקת רכב בטיול בהולנד מאפשר לכם לבקר איפה שתרצו ומבלי להתבסס על תחבורה ציבורית שעשויה שלא להגיע לאזורים מסוימים. רכב מעניק לכם גמישות למשך הטיול ואפשרות למצות את אתרי התיירות במלואם; הגעתם למקום בו אתם מעוניינים להישאר מספר שעות? אינכם מוגבלים בזמן אם תהיו עם רכב שכור, בניגוד למצב של תלות בתחבורה ציבורית, כאשר עליכם להיות מדויקים עם זמני ההגעה של האוטובוס על מנת לוודא שאינכם מאחרים לתחנה.

מערכת הכבישים של הולנד

הולנד נחשבת מדינה נוחה לנהיגה ובעלת תשתיות מעולות וכבישים מפותחים. השילוט לרוב ברור והנהגים רגועים ביחס לנהגים במקומות אחרים בכדור הארץ.

בהולנד ישנם כבישי אגרה, גם אם במספר קטן יחסית למדינות אירופאיות אחרות. כבישים אלו אינם תמיד מועילים או מקצרים משמעותית את זמן הנסיעה ולפיכך רבים בוחרים שלא לנהוג על כבישי אגרה. אפשר לתכנן לפני כל נסיעה מראש מהיכן נוסעים ובאילו יציאות יוצאים. כבישי הולנד כוללים כבישי מעברות רבים עקב היותה מדינה עמוסת מים.

דרישות גיל

עם דמיון למקומות אחרים בעולם, חברת השכרת רכב בהולנד עשויות להציב תנאים שונים עבור קבוצות גיל שונות. במקרים רבים, הדרישה המרכזית היא החל מגיל 21 ומעלה, כאשר חלק מהחברות דורשות מינימום של ניסיון בנהיגה על הכביש (בדרך כלל שנה עשויה להספיק). כדאי לקרחת בחשבון שנהג צעיר יותר יידרש לשלם יותר עבור כל יום של שכירת רכב, נוסף על מחירי ביטוח גבוהים יותר.

נוסיף ונאמר השכרת רכב בהולנד חייבת להתבצע עם רישיון נהיגה בתוקף של כשישה חודשים לפחות קדימה. החדשות החיוביות יותר הן שהרשויות ההולנדיות מקבלות בברכה רישיונות נהיגה ישראליים, כך שטכנית אין חובה להנפיק רישיון בינלאומי (על אף שלא מדובר בהוצאה גדולה כלל). בפועל, מרבית הישראלים דואגים לצייד עצמם ברישיון בינלאומי, כיוון שמדובר בדרישת חובה של חברות רבות להשכרת רכב וביטוח. תחת תנאים אלו, נראה שכדאי בכל זאת להנפיק רישיון בינלאומי טרם צאתכם להולנד ולחו"ל בכלל.