למעלה מ-400 לוחמי "צוק איתן" החזירו את אות המלחמה: "רק כשישובו אחינו לנשק נוכל לסיים המערכה" - 0404
+
למעלה מ-400 לוחמי "צוק איתן" החזירו את אות המלחמה: "רק כשישובו אחינו לנשק נוכל לסיים המערכה" יונתן סינדל, פלאש 90

למעלה מ-400 לוחמי "צוק איתן" החזירו את אות המלחמה: "רק כשישובו אחינו לנשק נוכל לסיים המערכה"

בטקס מיוחד שנערך מול מעון ראש הממשלה בירושלים, השיבו הערב (א'), למעלה מ-400 חיילים וקצינים שלחמו במערכת ״צוק איתן״, את אות המלחמה ודרשו מראש הממשלה בנימין נתניהו להחזיר את אחיהם לנשק, סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול המוחזקים בשבי חמאס. בטקס השתתפו חבריהם של הדר ואורון.

סמ״ר אור כהן, שהתגייס עם הדר גולדין ושירת איתו בפלס״ר גבעתי: "היום, לפני 4 שנים נפתח מבצע 'צוק איתן'. מעבר להיותו מערכה צבאית, הוא מערכה מוסרית שבבסיסה המשפט: 'להיות עם חופשי בארצנו' – צה״ל יצא למבצע תוך נכונות של כל חייל לסכן את חייו כדי להגן על אזרחי ישראל ולדאוג לכך שנחיה כעם חופשי.

גם היום בפינו קיימת אותה אמירה ערכית: ברצוננו להיות עם חופשי בארצנו ולחיות עם ערכים כמו ערבות הדדית, רעות, אמת וחתירה לשלום כמצפן ערכי. אבל, 4 שנים לאחר פתיחת המבצע ואיננו יכולים לשקוט כל עוד ערכי הבסיס של החברה שלנו מופרים.

אנחנו כאן כדי להזכיר לראש הממשלה ולשרי הקבינט המדיני-ביטחוני שמבצע ״צוק איתן״ לא תם עד שישובו סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול, שלחמו בשליחותם.

אנחנו, חיילים בעבר ומילואימניקים בהווה, התגייסנו בידיעה שקיים הסכם לא-כתוב בין המדינה לחייליה לפיו אנחנו מגנים על גבולות המדינה ועל אזרחיה ואילו המדינה דואגת להשיבנו לאחר המערכה, כשאנו חיים או לא חיים.

ההסכם הבלתי-כתוב בין החיילים ובני משפחותיהם לבין המדינה נמצא כעת, 4 שנים לאחר פתיחת מבצע צוק איתן, במבחן.

על כן, אנחנו פונים לראש הממשלה: אדוני ראש הממשלה, אנחנו מפקידים בידיך את אותות מבצע צוק איתן עד אשר ישובו אחינו לנשק הביתה. רק כאשר ישובו נוכל לסיים את המערכה".