אוניברסיטת חיפה רכשה את מבנה המרכז האקדמי כרמל ב-27 מיליון ש''ח - 0404
אוניברסיטת חיפה רכשה את מבנה המרכז האקדמי כרמל ב-27 מיליון ש יח''צ

אוניברסיטת חיפה רכשה את מבנה המרכז האקדמי כרמל ב-27 מיליון ש"ח

זריקת עידוד לעיר התחתית בחיפה. אוניברסיטת חיפה תעביר את הפקולטה ללימודי המחשב למבנה ששימש את המרכז האקדמי כרמל וממוקם ברחוב הנמל 16 בעיר. עבור המבנה תשלם האוניברסיטה לחברת ש.א.א רשת מכללות כ-27 מיליון שקלים.

את חברת ש.א.א. רשת מכללות ייצג בעסקה עו"ד טל אור ממשרד ענת בירן – עורכי דין, ואת האוניברסיטה ייצג עו"ד עמית ינון ממשרד עורכי הדין ש. פרידמן. מבנה המרכז האקדמי כרמל נבנה בעיר התחתית בבית קרור ישן ששופץ למבנה מרהיב וצבעוני. המבנה ממוקם על חלקה בשטח של 1.15 דונם וכולל שטח בנוי של 2500 מ"ר בשתי קומות וזכויות בנייה לכ- 500 מ"ר נוספים אותם תוכל לנצל האוניברסיטה בעתיד.

חברת ש.א.א. מכרה את המבנה לאחר שהמכללה הפסיקה את פעילותה בסוף השנה שעברה וכיום היא מקדמת תב"ע  חדשה למגרש הסמוך במסגרת מתוכנן הקמת מגדל מעל 20 קומות שיכלול, בין היתר, 120 דירות, כ-65 יחידות של מעונות סטודנטים, שטחי מסחר ומסעדות וגם סינמטק ציבורי.

העיר התחתית בחיפה עוברת בשנים האחרונות הליך של התחדשות ומתיחת פנים בהובלת העירייה המעודדת באזור פעילות אקדמית וסטודנטיאלית. בעיר התחתית מתוכנן גם פרויקט תחבורה שבמרכזו המטרונית, כמו גם תחנת רכבת המתוכננת להיבנות בקרבת קריית הממשלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]