דגן לנתניהו: "דורש שלא להסיר מסדר היום את הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון" - 0404
+
דגן לנתניהו: "דורש שלא להסיר מסדר היום את הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון" עמוס בן גרשום, לע"מ

דגן לנתניהו: "דורש שלא להסיר מסדר היום את הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון"

ראש המועצה האזורית שומרות, יוסי דגן, יצא הערב (מוצאי שבת) בביקורת כלפי הממשלה על הורדת הצעת החוק לביטול ההתנתקות מצפון השומרון 12 פעמים ברציפות ואמר כי "יש לכמה אנשים שלא פעלו די בכדי למנוע את הגירוש, הזדמנות לתקן".

הצעת החוק הנה יוזמה של ראש המועצה, יחד עם מגורשי חומש שאנור, מטה חומש תחילה וישיבת חומש, כשמקרב חברי הכנסת יוזמיה הם שולי מועלם ודוד ביטן. תוכנה כולל ביטול הסעיף המגביל את חופש התנועה של ישראלים באזורים שנעקרו במהלך ההתנתקות ב-2005 בצפון השומרון. יש לציין כי בניגוד לגוש קטיף, אזור צפון השומרון נשאר בשליטה ישראלית מלאה וכולל תנועה חופשית של חיילי צה"ל.

מחר, יום ראשון, הנו היום האחרון במסגרת מושב הקיץ בו ניתן להעלות הצעות חוק פרטיות לסדר היום ולאור ההזדמנות האחרונה, מציין עוד דגן כי "מגוחך שממשלה שחרטה על דגלה את ההסתייגות מהגירוש, והרבה מהמנדטים שקיבלה ניתנו מאותה הסתייגות, מתקשה כ"כ להעביר הצעת חוק שבסה"כ תאפשר החזרת חופש התנועה לישראלים, במקומות שנעקרו ונשארו בריבונות ישראלית. ולתקן סוף סוף את העוול המוסרי הזה. הדבר הזה הוא שערורייה אני רוצה להבהיר. אנחנו מגורשי הישובים בצפון השומרון, לא ננוח ולא נשקוט עד שיתוקן העוול המוסרי הזה".

אם הצעת החוק לא תעלה לסדר היום כבר מחר, היא תדחה לפחות עד למושב החורף הקרוב.