רגבים על דחיית הרס חאן אל אחמר: "ישראל חייבת לעמוד מול מסע הלחצים״ - 0404
+
רגבים על דחיית הרס חאן אל אחמר: "ישראל חייבת לעמוד מול מסע הלחצים״ רגבים

רגבים על דחיית הרס חאן אל אחמר: "ישראל חייבת לעמוד מול מסע הלחצים״

בתנועת רגבים שפתחה בהליך המשפטי מול חאן אל אחמר לפני כעשור, הגיבו לדחיית הפינוי ואמרו כי "מדינות אירופה הצבועות הובילו ומימנו את הבניה הבלתי חוקית במטרה לסייע לרשות להשתלט על איזור מעלה אדומים, וברוב חוצפה מפעילות לחץ פסול בעזרת ארגוני השמאל הקיצוני, תוך ניצול נוסף של בג"ץ בניסיון לדחות את אכיפת החוק ומימוש פסק הדין".

כזכור, מדינת ישראל הכשירה בעלות של מיליוני שקלים שכונת קבע עבור תושבי חאן אל אחמר, וכל משפחה תקבל מגרש מפותח בחינם. בג"ץ הקפיא אמש (חמישי), את הריסת הכפר הבלתי חוקי.

ברגבים הוסיפו כי "מקרה חאן אל אחמר הפך למבחן הלקמוס של מדינת ישראל, שחייבת לעמוד איתן מול מסע הלחצים, ולסיים את העתקת המאחז".

סגן ראש מועצת בנימין והמועמד לראשות המועצה, ישראל גנץ: ״לתושבי בנימין כבר אין שום ציפייה מבג״צ. כאשר מדובר ביחס להתיישבות יהודית אל מול היחס להתיישבות הערבית ברור לכולנו שהמשחק מכור.

אנחנו דורשים משר הביטחון ומראש הממשלה לעמוד איתן אל מול כל הניסיונות הנלוזים של האיחוד האירופי וארגוני השמאל הקיצוני, לא להתקפל בפחד אל מול העתירות קש החדשות ולפעול למימוש פסיקת בג״צ והעתקת חאן אל אחמר לאתר החדש באבו דיס״.