ראש מדינת גוג'ראט בהודו בביקור בבורסה ליהלומים: "בביקור הראשון שלי בחו"ל בחרתי בישראל כדי ללמוד" - 0404
ראש מדינת גוג'ראט בהודו בביקור בבורסה ליהלומים: אפי שמח

ראש מדינת גוג'ראט בהודו בביקור בבורסה ליהלומים: "בביקור הראשון שלי בחו"ל בחרתי בישראל כדי ללמוד"

ראש ממשלת מדינת גוג'אראט בהודו, ויג'אי רופאני, ערך אמש ביקור רשמי בבורסה הישראלית ליהלומים ברמת גן. זהו ביקור ראשון שלו בישראל. רופאני התקבל בטקס חגיגי שנערך ע"י נשיא בורסת היהלומים הישראלית, יורם דבש, יחד עם נשיא התאחדות תעשייני היהלומים, קובי קורן, יו"ר מכון היהלומים, בועז מולדבסקי, מ"מ הנשיא, חזי בלום וחברי הנהלה נוספים.

ויג'אי ופאני, ראש ממשלת גוג'ראט פתח את האירוע ואמר: "הידידות בין ראשי הממשלה של ישראל והודו ידועה בעולם ויש ידידות ושיתוף פעולה חזקים ארוכי טווח בין הודו וישראל. זה הביקור הראשון שלי בחו"ל ובחרתי בישראל כדי ללמוד מישראל ומהמנהיגות החזקה של ממשלת ישראל. אנו בטוחים שהידידות בין המדינות יכולה להגיע רחוק. תעשיית היהלומים מהווה חלק מרכזי מהיחסים בין ישראל והודו, לכוח האדם המיומן וההצלחה של הענף יש חלק מרכזי ביחסים בין המדינות.

יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים אמר: "מדינת גוג'רט היא ממרכזי תעשיית היהלומים של הודו ולכן ממלאת תפקיד מרכזי ביחסים בין המדינות.  לדבריו: "הקשר בין קהילת היהלומנים ההודית לזו הישראלית, הוא אמיץ וייחודי, קשר עסקי, חברי וקהילתי, הקיים כבר 40 שנה ומביא לענף צמיחה ושגשוג. לטעמי, הקשר הוסיף להתחזק בעקבות ביקור משלחת רה״מ להודו בינואר האחרון, בה לקחתי חלק".

בסיום דבריו, הודה דבש לשר ויג'אי רופאני ולמשלחתו, ואיחל להם המשך ביקור מוצלח במדינת ישראל ו-40 שנים נוספות (לכל הפחות) של מערכת יחסים חברית ועסקית טובה. דבש הזכיר לנוכחים ולמר רופאני כי לפני 11 שנים, מר נרֶנְדְרַה דמודרדס מודי, קודמו בתפקיד וכיום ראש ממשלת הודו, ביקר גם הוא בבורסת היהלומים הישראלית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com