אחרי שבוע של דיונים: הרפורמה בנמל חיפה יוצאת לדרך - 0404
+
אחרי שבוע של דיונים: הרפורמה בנמל חיפה יוצאת לדרך חדשות 0404

אחרי שבוע של דיונים: הרפורמה בנמל חיפה יוצאת לדרך

לאחר שבוע של דיונים מרתוניים בהשתתפות יו״ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מנכ״לית משרד התחבורה, קרן טרנר, ויו״ר דירקטוריון נמל חיפה, אשל ארמוני, נפתרו כל הסוגיות הסבוכות שעמדו על הפרק.

בנושא התשתיות התקבלה עמדת נמל חיפה כי כעת תבוצע השקעה נרחבת עבור שירותי המטען הכללי ותהיה לנמל אופציה להקמת נמל עמוק מים בעתיד. גם נושא הסכמי הפרישה נסגר והנמל יציע לעובדים תכנית פרישה מרצון שתנאיה אושרו על ידי כל הגורמים.

תכנית הפרישה תאפשר לנמל להתאים את עצמו למצבת העובדים הדרושה לו לאחר פתיחת הטרמינלים החדשים בחיפה ובאשדוד. גם שאר הנושאים, בהם חישוב התמורה לחברת נמל חיפה עבור מעבר מחלקת ים ותכנית ההתייעלות סוכמו עקרונית וייחתמו בשבועות הקרובים

אשל ארמוני, יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה, התייחס לרפורמה ואמר כי ״מדובר ברגע מכונן בחייה של חברת נמל חיפה. מהרגע הראשון אמרתי שניתן לסגור הסכם מצוין עבור נמל חיפה ועתידו, במתווה שעבדנו עליו אני, מנכ״ל החברה מנדי זלצמן, הדירקטוריון והנהלת החברה במשך חודשים ארוכים. הרוח הגבית של שר התחבורה ומנכ״לית המשרד, והמנהיגות של אבי ניסנקורן היו מרשימים וראויים לכל הערכה. אני מודה גם לגורמי משרד האוצר שהשקיעו לילות כימים, הממונה על השכר, סגנית ראש אגף התקציבים ורשות החברות. לכולנו מטרה אחת, תחרות אמיתית בהתאם לחזונו של שר התחבורה ישראל כץ. הצעדים עליהם הוסכם יביאו בדיוק את זה״.