כתב אישום נגד המחבל שרצח את לוחם דובדבן רונן לוברסקי ז''ל. משפחתו: ״דורשים עונש מוות״ - 0404
+
כתב אישום נגד המחבל שרצח את לוחם דובדבן רונן לוברסקי ז"ל. משפחתו: ״דורשים עונש מוות״ דובר צה"ל

כתב אישום נגד המחבל שרצח את לוחם דובדבן רונן לוברסקי ז"ל. משפחתו: ״דורשים עונש מוות״

כתב אישום הוגש היום (חמישי), לבית המשפט הצבאי נגד המחבל אסלאם נאג׳י, שרצח את הלוחם, סמל-ראשון רונן לוברסקי ז״ל, במהלך פעילות מבצעית של יחידת דובדבן למעצר חוליית טרור באל-עמרי באזור רמאללה ביום 24 במאי 2018, י' בסיון התשע"ח.

המחבל שנעצר על ידי לוחמי יחידת דובדבן מואשם בגרימת מוות בכוונה, עבירה המקבילה לרצח.

עם הגשת כתב האישום, ביקשה התביעה הצבאית להאריך את מעצרו של המחבל עד תום ההליכים המשפטיים בעניינו.

אחיו של אסלאם הם פעילי חמאס אשר ביצעו בעבר פיגועים רבים בהם נרצחו ישראלים.

האח עבדל מונאם אבו חמיד ביצע פיגוע טרור ורצח את רכז השב״כ נועם כהן בשנת 1994 בראמאללה. הוא חוסל חודשים לאחר מכן.

האח נאסר מרצה מאסר עולם בכלא הישראלי ואח נוסף שוחרר מהכלא בשנת 2009.

אריק לוברסקי, אחיו של רונן ז"ל: ״מדינת ישראל מאפשרת למחבלים להמשיך ולחגוג על חשבון כולנו.

הם יושבים פה על סיר הבשר ומקבלים מענק כספי מהרשות, אספקה מהצלב האדום שלא הייתה מביישת מסעדת יוקרה במרכז תל אביב ותנאי מחיה שרבים מהמשפחות הנזקקות בארץ רק היו חולמות עליהן.

צריך לשים סוף לחגיגה. ארבעת אחיו של המחבל יושבים בכלא הישראלי. אנחנו דורשים רק דבר אחד מהפרקליטות הצבאית: עונש מוות למחבל״.

אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" שמלווה את המשפחה: "אנחנו מתמודדים עם משפחה של מחבלים שממומנים על ידי הרשות ולכן זהו מקרה נוסף בו על הפרקליטות לדרוש עונש מוות.

בהתמודדות מול הטרור יש ליצור חבילת אימה מול מחבל פוטנציאלי שעשויה לבלום את הטרור.

גירוש משפחות מחבלים, שלילת זכויות מחבלים בבתי הכלא וחקיקת עונש מוות מחבלים תגדע ללא ספק כמות פיגועים עצומה עוד בטרם תוכננו ותציל נפשות של ישראלים רבים".

בועז קוקיא, אביו של לוחם הנח"ל סמל רון ז"ל שנרצח בפיגוע בערד לפני מספר חודשים ומראשי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות הגיע אף הוא לדיון ואמר כי "דין הרוצחים להיהרג או במקום האירוע או לאחר מכן. כל עיני חיילי צה"ל ומפקדיו בשטח בוחנים עד כמה המערכת הצבאית עומדת אחרי ענישת הפוגעים בחייליה. אני קורא לכול היועמ"שים למיניהם לתת סיוע ולקדם זאת. אני קורא למערכת הביטחון לתמוך בכך ולא לחשוש מלהוריד את הכפפות בלחימה בטרור בדיוק כפי שקרא לאחרונה עם חוק טיילור פורס בארה"ב ובחוק הקיזוז של הכספים המועברים לרשות הטרור. אני מקווה שיקודם ויעבור תיקון לחוק עונש מוות למען הנרצחים ולמען ההגנה על אזרחי המדינה וחייליה"

מבזקיםלכל המבזקים